birgün

15° AÇIK

Van'da harem selamlık plaj: Açılışını AKP'li Özhaseki yaptı

Van'ın Tuşba ilçesinde harem selamlık plaj açıldı. Plajın açılışını AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki yaptı.

GÜNCEL 07.08.2022 12:36
Van'da harem selamlık plaj: Açılışını AKP'li Özhaseki yaptı
Abone Ol google-news

Van Tuşba Belediyesi’nce Van Gölü sahilinde bulunan Ayanıs Mahallesi’ndeki “harem selamlık” plaj törenle hizmete açıldı. Yaklaşık 200 metre kapalı kıyı şeridi kadınların kullanımına ayrıldı.

Cumhuriyet'ten Yusuf Ziya Cansever'in haberine göre; sosyal tesis konseptindeki plajın 2 milyon 100 bin TL’ye mal olduğu açıklandı. Plajda kadın ve erkeklerin bölümleri tenteyle ayrıldı.

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki ile il protokolünün katıldığı törenle açılan plaja dair Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, “Van Gölü’nün en güzel koylarını barındıran Tuşba’mızın sahil kesiminden kadınlarımızın da faydalanmasını sağladık. Bölge ve ülke turizmine kazandırılması için yürüttüğümüz girişimler sonucu toplam 2 bin 300 hektarlık kıyı şeridini milletimizin kullanımına açtık. Bu sayede ilçemiz turizmde söz sahibi olacak” ifadelerini kullandı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun