birgün

23° AZ BULUTLU

GÜNCEL 22.02.2020 20:35

Van Sağlık Müdürlüğü'nden koronavirüs açıklaması

Van Sağlık Müdürlüğü, İran'dan gelen herkese sağlık muayenesi yapıldığını ve kentte koronavirüs vakasına rastlanmadığını açıkladı

Van Sağlık Müdürlüğü'nden koronavirüs açıklaması

Van Sağlık Müdürlüğü, İran'da koronavirüs nedeniyle 5 kişinin yaşamını yitirmesinin ardından, İran'dan gelen herkes için sağlık taraması yapıldığını kaydetti. Sağlık Müdürlüğü ayrıca, Van'da şu an için koronavirüs vakası görülmediğini bildirdi.

Van Sağlık Müdürlüğü'nün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Van'ın Saray ilçesi, İran arasında giriş çıkışların sağlandığı Kapıköy Gümrük Kapısı'ndan ilimize gelen herkesin sağlık muayenesi yapılmaktadır. İlimizde şu an bir korona virüsü hastası mevcut değildir. Ayrıca İran'dan ilimize ambulans ya da başka bir yolla hasta kabulü yapılmamaktadır."

İHA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız