birgün

14° AÇIK

GÜNCEL 09.10.2019 13:16

Vapurda iki kadını taciz eden erkek kendini böyle savundu: Sarhoştum

Karaköy-Kadıköy vapurunda 2 kadını taciz eden Rıza M. emniyetteki ifadesinde, “Sarhoştum, ne yaptığımı hatırlamıyorum” dedi

Vapurda iki kadını taciz eden erkek kendini böyle savundu: Sarhoştum

Kadıköy - Karaköy vapurunda hukukçu Z. M. ve Peyzaj Mimarlığı öğrencisi S.Y’yi taciz etmekten gözaltına alınan 31 yaşındaki Rıza M. Emniyetteki ifadesinde, “Sarhoştum ne yaptığımı hatırlamıyorum” dediği öne sürüldü.

Hürriyet'in haberine göre; Rıza E. Kadıköy Emniyet Müdürlüğü ve Çayırova ilçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin ortak operasyonuyla Kocaeli’nin Çayırova ilçesinde yakalanmıştı. Z.M’nin ardından Peyzaj Mimarlığı öğrencisi S.Y. de şikayetçi olmuştu.

S.Y, “Karaköy’den Kadıköy’e geçiyorduk. Tacizci birkaç dakika sonra geldi oturdu. Camdan dışarı bakıyordum. Z. Hanım’ın ‘Sen ne yapıyorsun’ şeklindeki sözünü duyunca durumu fark ettim. Öylece ne yaptığını gördüm. Kaptanın yanına çıktık. Polise haber verdik. Vapurdan herkes inerken birisi tuvalette bizim verdiğimiz eşkale uyan birini gördüğünü söyledi. Orada ceketini bulduk. Sonra karakola gittik, şikayetçi olduk. Akşam saatlerinde gidip teşhis edeceğim. Bu adama karşı koruma da talep ediyoruz ” demişti.

Emniyette sorguya alınan Rıza M., ifadesinde, “Sarhoştum ne yaptığımı hatırlamıyorum.” dediği öne sürüldü. “Çocuğun cinsel istismarı ve rahatsız etme”den Emniyette kaydı çıkan Rıza M., ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız