birgün

22° AZ BULUTLU

Vatan Partisi'nden kendileriyle alay eden AKP'ye yanıt

Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı, AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'ın ifadeleriyle ilgili olarak açıklama yaptı. Bursalı, "Vatan Partisi, Cumhur İttifakı’nın bir bileşeni değildir. Partimizin böyle bir gündemi, talebi ve açıklaması yoktur," dedi.

GÜNCEL 05.02.2021 14:01
Vatan Partisi'nden kendileriyle alay eden AKP'ye yanıt
Abone Ol google-news

Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı, AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'ın "Vatan Partisi'yle ittifak var mı?" sorusu üzerine yaptığı "Bunların hepsi fasa fiso. Lafı güzaf. Biz ülkeyi yıllardır yönetiyoruz. Yüzde 0 küsur oranlarda olan siyasi partilerin yönlendirmesi söz konusu değil. Vatan Partisi’nin 'böyle bir ittifakın içindeyiz' demesini dikkate almanın bir anlamı yok" açıklamasına yanıt verdi.

Bursalı kişisel Twitter hesabında yaptığı paylaşımlarda "Vatan Partisi, Cumhur İttifakı’nın bir bileşeni değildir. Partimizin böyle bir gündemi, talebi ve açıklaması yoktur. Sayın Hamza Dağ'ın ifadeleri gerçek dışıdır. Vatan Partisi başı dik, birleşen Türkiye’de üretim ekonomisini kurmak için Türkiye Cephesi’ndedir" diye yazdı. Bursalı, şöyle devam etti: "Cumhur İttifakı Türkiye için önemli ve değerlidir. Ciddi dış tehditler ve iç cepheyi yarmaya yönelik senaryolar önümüzdeyken, milli kuvvetler arasına fitne sokma girişimlerine karşı herkesin dikkatli olması gerekir. Vatanseverlik ve sorumluluk bu girişimler karşısında sınanıyor. FETÖ’nün Silivri duvarlarını yıkan, soykırım yalanlarını tarihe gömen, 15 Temmuz gecesi ilk açıklamayı yapan Sayın Doğu Perinçek ve Vatan Partisi’dir. Bugün de aynı sorumluluk ve cesaretle Türkiye düşmanı planlara karşı, programımız ve siyasetlerimizle mücadelenin merkezindeyiz."

HAMZA DAĞ NE DEMİŞTİ?

Hamza Dağ, "AK Parti ile Vatan Partisi'nin ittifakı var mı?" sorusuna, “Böyle bir ittifakımız yok. O arkadaşların bir eleştirisi varsa bir kere doğru değil. Bizim ittifakımız MHP ile. Doğu Perinçek’in bununla alakalı bir ifadesi var bunun üzerinden bir eleştiri getiriyorlarsa o zaman o Perinçek’in kendi kendine yapmış olduğu yorumların bizi bağlar bir tarafı yok. AK Parti’nin Vatan Partisi veya Doğu Perinçek ile bir ittifakı söz konusu değil.” cevabını vermişti.

Perinçek’in ‘AK Parti bizim dediğimiz noktaya geldi’ yönündeki sözlerinin hatırlatılması üzerine Hamza Dağ, “Bunların hepsi fasa fiso. Lafı güzaf. Biz ülkeyi yıllardır yönetiyoruz. Ülkeyi nasıl yönettiğimizi biliyoruz. Yüzde 0 küsur oranlarda olan partilerin yönlendirmesi. Bugüne kadar bunlara cevap verilmediyse kaale alınmadığı için. Vatan Partisi’nin böyle bir ittifakın içindeyiz demesini dikkate almanın bir anlamı yok.” şeklinde konuşmuştu.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol