birgün

23° PARÇALI AZ BULUTLU

YAŞAM 17.11.2019 15:49

Vedat Milor: İtalya'da gerçek napoliten pizza bizim havaalanlarındaki tek kaşarlı tostla aynı fiyat

Vedat Milor: İtalya'da gerçek napoliten pizza bizim havaalanlarındaki tek kaşarlı tostla aynı fiyat

Gastronomi yazarı ve TV programcısı Vedat Milor, Bologna Havaalanı’nda yediği Napoliten pizzanın fiyatının Türkiye’deki havalaalanlarında satılan tek kaşarlı tostla aynı fiyat olduğunu söyledi.

Milor, “Bologna Havaalanı’ndaki yemekleri görseniz çıldırır insan. Her şey var yok yok. Fiyatlar da uygun. Gerçek Napoliten pizza, fiyatlar da çok uygun. Herhalde bizim havaalanlarındaki tek kaşarlı tost ile aynı fiyat. Daha ucuza çok güzel şeyler yiyorlar” dedi.

Milor daha sonra yaptığı paylaşımda da, “Çok güzel bir nokta. Olağanüstü bir Napoli pizzası hamuru ve az sayıdaki malzeme kalitesi ile öne çıkar. Bizde ise mısır bile koyuyoruz. Olağanüstü bir döner de kaliteli malzemenin doğru pişirilmesi ile olur. Ustalık gerektiren alandır. Avrupa da onu mahvetmiş” ifadelerini kullandı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız