birgün

6° HAFİF YAĞMUR

KÜLTÜR SANAT 27.12.2020 15:42

Vedat Türkali Edebiyat Ödülleri başvuruları başladı

2021 Vedat Türkali Edebiyat Ödülleri başvuruları açıldı. Yarışmaya 2019 ve 2020 yıllarında yayınlanmış eserler ile başvuru yapılabilecek.

Vedat Türkali Edebiyat Ödülleri başvuruları başladı

Edebiyatımızın simge isimlerinden geçtiğimiz yıllarda kaybettiğimiz Yazar Vedat Türkali adına verilen 2021 Vedat Türkali Edebiyat Ödülleri başvuruları başladı.

Ödüller; Samsun Atakum Belediyesi öncülüğünde roman, şiir, öykü ve çeviri kurmaca eser olmak üzere 4 kategoride verilecek. Eserleri değerlendirecek jüri üyeleri Doğan Hızlan, Zülfü Livaneli, Deniz Türkali, Gonca Özmen, Kemal Varol ve Yavuz Ekinci’den oluşuyor. Ödülleri kazananlar 19 Mayıs 2021 tarihinde ilan edilecek.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol