birgün

13° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 05.11.2018 13:32

Veganlardan 'Gerçeklik Küpü' eylemi

Dünya Küp (Cube) Günü dolayısıyla hayvan hakları ve özgürlüğüne dikkat çekmek isteyen veganlar İzmir'de biraraya geldi

Veganlardan 'Gerçeklik Küpü' eylemi

Geçtiğimiz hafta sonu dünya genelinde hayvan hakları ve özgürlüğüne dikkat çekmek isteyen vegan aktivistler 3 Kasım Dünya Küp (Cube) Günü dolayısıyla eylem yaptı.

İzmir’deki Cube of Truth (Gerçeklik Küpü) eylemleri 3 Kasım Cumartesi günü Karşıyaka iskelesi önünde, 4 Kasım Pazar günü Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesinde gerçekleştirildi.

Vegan aktivistler insanlara hayvanları öldürmeden ve sömürmeden sağlıklı mutlu yaşanabileceğini aktarırken bilgi alışverişi yapıp vicdanları sorgulattırdı. Hayvan sömürüsü bitene, bütün kafesler kırılana dek mücadeleye devam edeceklerini söylediler.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol