birgün

9° AÇIK

EĞİTİM 15.02.2020 16:33

Veli-der’den lise türü anketi

Öğrenci Veli Derneği, lise türü anketi hazırladığını bildirdi. Anket ile öğrenciler, okumak istedikleri lise türlerine ilişkin veri toplayabilecek

Veli-der’den lise türü anketi


Öğrenci Veli Derneği (Veli-der) lise türü anketi hazırladı. Veli-der’den yapılan açıklamada öğrencilerin okumak istedikleri lise türlerine ilişkin veri toplamak istendiği belirtildi.

Veli-der’den konuyla ilgili şu açıklama yapıldı:

“Bu anket, 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılında liseye başlayacak çocuklarımızın okumayı tercih ettiği okul türleri hakkında istatistiksel veri üretmeyi amaçlamaktadır. Anketin sonuçlarını hem kamuoyu ile hem de İl Milli Eğitim Müdürlükleri ile paylaşarak çocuklarımızın ve ailelerinin beklentilerinin karşılanmasına katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Değerli veliler, bildiğiniz gibi bu yıl 4+4+4 eğitim sisteminin olumsuz sonuçları ile her aşamada karşılaşıyoruz. 2020-2021 eğitim öğretim yılında 9. Sınıf (lise 1) öğrenci sayıları önceki yıllardan daha fazla. Her yıl okul tercihlerinde yaşanan sorunların yaşanmaması için Veli ve öğrencilerin okul türü tercihlerini belirleyip, talep olarak Milli Eğitim Müdürlükleri ve Milli Eğitim Bakanlığına iletmek üzere hazırlamış olduğumuz anketi doldurmanızı rica ediyoruz.”

Ankete ulaşmak için tıklayınız.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız