birgün

10° AÇIK

EĞİTİM 12.05.2020 08:28

Veliler ücretlerde indirim talep etti, okul yönetimi öğrencilerin kaydını sildi

Covid-19 salgını nedeniyle uzaktan eğitim sistemine geçen özel bir okul, velilerin indirim talebine öğrencilerin kayıtlarını silerek yanıt verdi. Okul müdürü, kendisine ulaşan bir veliye “Talebinizi doğrudan bana iletmek yerine okul sahibine de ilettiğiniz için sonuç bu oldu. Yapacağım bir şey yok” diye yanıt verdi

Veliler ücretlerde indirim talep etti, okul yönetimi öğrencilerin kaydını sildi

Salgın nedeniyle hem kamuda hem özel sektör okullarında okuyan milyonlarca öğrenci uzaktan eğitim alıyor.

Koronavirüs nedeniyle uzaktan eğitim sistemine geçen özel bir okulda aileler, uzaktan eğitimde bazı hizmetleri alamadıklarını belirterek ödedikleri ücretten bir miktar indirim talep etti. Bunun üzerine okul yönetimi, kalan ayların tüm parasını iade ederek, öğrencilerin kaydını sildi ve velileri e-okul sisteminden attı.

Hürriyet'in haberine göre; Erenköy’de bulunan anaokuluna kayıtlı 4 yaş grubundaki 11 öğrencinin velisi ortak bir karar aldı. Veliler, öğrenci başına 40-50 bin TL ödedikleri okul yönetimine yazılı bir talep iletti. Koronavirüs nedeniyle uzaktan eğitimde istenen verimin sağlanamadığını düşünen veliler, ödedikleri ücretin belirli bir miktarının iadesini, kullanılmayan kırtasiye malzemesinin de iadesini istedi.

Okul müdürü, kendisine ulaşan bir veliye “Talebinizi doğrudan bana iletmek yerine okul sahibine de ilettiğiniz için sonuç bu oldu. Yapacağım bir şey yok” diyerek görüşmeyi sonlandırdı.

Yıl ortasında ortada kalan ailelerden bir kısmı, çocuklarını başka okullara kaydederken bir kısmının ise henüz okul bulamadığı öğrenildi.

Aileler hiçbir bilgi verilmeden kayıtlarının silinmesine tepki göstererek dava açma yoluna gideceklerini söyledi.