İstanbul'dan Vietnam'a 2 ay önce çalışmaya giden gemi personeli Sinan Ergül isimli kişi, 30 Temmuz öğle saatlerinde bir alışveriş merkezinin önünde taksi beklediği sırada bıçaklı saldırıya uğradı. Sinan Ergül, saldırı sonucu hayatını kaybederken eşi Pınar Ergül, eşinin ölümünde ihmal olduğunu söyleyerek hukuki yollara başvuru yapacaklarını belirtti.

Kaynak: DHA
Vietnam'da taksi bekleyen gemi personeli Sinan Ergül, uğradığı bıçaklı saldırı sonucu öldü

İstanbul'un Esenyurt ilçesinden Vietnam’a çalışmaya giden gemi perosneli Sinan Ergül, bir alışveriş merkezinin önbünde taksi beklediği sırada uğradığı bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

Olay 30 Temmuz öğle saatlerinde Vietnam'ın kuzeyindeki Ha Tinh Eyaleti'ndeki bir alışveriş merkezinin önünde meydana geldi

İddiaya göre, 52 yaşındaki Sinan Ergül, Türk olan gemi kaptanı arkadaşı ile birlikte alışveriş merkezine gitti. Alışveriş merkezinden çıkan iki arkadaş gemiye dönmek için taksi beklemeye başladı.

O sırada kasaptan bıçak çalarak yanlarına gelen 24 yaşındaki Tran Van Son, önce Ergül’e saldırdı, sonra arkadaşına saldırmaya çalıştı. Tran Van Son olay yerinden kaçarken, kanlar içinde yerde kalan Ergül’e ilk müdahaleyi yanında bulunan arkadaşı yaptı.

Olay yerine sağlık ekipleri çağrıldı ancak Ergül hayatını kaybetti. Olay sonrası Ergül’ün yanında bulunan arkadaşları saldırganı yakalayarak polis ekiplerine teslim etti.

“KASAPTAN BIÇAK ÇALIYOR, HIRSIZLIK YAPIYOR, İHMAL VAR"

Sinan Ergül'ün cansız bedeni Türkiye'ye getirildi. Eşinin cansız bedenini teslim almak için Adli Tıp Kurumu önüne gelen Pınar Ergül, “Hukuki yollardan haklarımızı arayacağız. Yapanların yanına kalmasını istemiyoruz. Hep ihmaller silsilesi var. Orada güvenlik varmış, güvenlik hırsızlık yapan adamı tutup dışarı atıyor, neden yakalamıyorsun? Kasaptan bıçak çalıyor, orada da ihmal var" dedi.

Sinan Ergül'ün saldırganla yüz yüze gelmediğini belirten Pınar Ergül, "Eşim orada taksi bekliyor, yüz yüze bile gelmemişler. ‘Ters baktın’ olayı bile değil. Arkasından bıçakla saldırmış. Eşim kimseyle tartışmazdı. Gemiden izin alarak alışveriş merkezine gitmişler. Arkadaşlarıyla gezmeye gitmişler. 5 yaşında ikizlerimiz var, çocuklarına doyamadı. Aslan gibi kocamın cenazesini verecekler. Nasıl bir süreç bizi bekliyor? Nasıl alışacağız? Çocuklarımla beraber zorluklarla yaşayan bir aileydik. Ekmek paramızı kazanıyordu, çok üzülürdük giderken. Çocuklarına hasretti. Bu işin peşini bırakmasınlar, gerekli cezaları alsınlar" diye konuştu.