birgün

13° PARÇALI AZ BULUTLU

ÇALIŞMA YAŞAMI 31.05.2021 17:32

Villa inşaatında çalışan 17 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti

Muğla’nın Marmaris ilçesinde bir villa inşaatında çalışan 17 yaşındaki Muhammed Karancı, yüksekten düşerek hayatını kaybetti. Olayın ardından inşaat firmasının sahibi Z.Ç. gözaltına alındı.

Villa inşaatında çalışan 17 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti

Muğla’nın Marmaris ilçesinde bir site inşaatında çalışan 17 yaşındaki Muhammed Karancı yüksekten düşerek hayatını kaybetti. Olayla ilgili gözaltına alınan inşaat firmasının sahibi Z.Ç. gerekli iş güvenliği koşullarını sağlamadığı ve sigortasız işçi çalıştırdığı gerekçesi ile tutuklanma talebi ile mahkemeye sevk edildi.

İHA’da yer alan habere göre, Marmaris ilçesi kırsal Gökbel Mahallesi'nde önceki gün sabah saatlerinde meydana gelen olayda, edinilen bilgiye göre 17 yaşındaki Muhammed Karancı, çalışmakta olduğu inşaatta dengesini kaybederek önce havuz üzerindeki beton zemine, sonra da havuza düşmesi sonucu beyin kanaması geçirdi. Karancı, ihbar üzerine inşaat alanına gelen sağlık ekiplerinin müdahalesine rağmen hayatını kaybetti.

FİRMA SAHİBİ GÖZALTINA ALINDI

Marmaris İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler çevrede güvenlik önlemi alarak inceleme başlattı. Marmaris Cumhuriyet Savcılığı tarafından yapılan soruşturmanın ardından görgü tanıkları dinlendi, olay yerini gören kamera kayıtları incelendi. Çocuk işçinin dengesini kaybederek düştüğü belirlendi.

Cumhuriyet Savcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında villa inşaatı mühürlenerek çalışmalar durduruldu. Soruşturma kapsamında inşaat firmasının sahibi Z.Ç. gözaltına alınarak tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol