birgün

29° AZ BULUTLU

ÇALIŞMA YAŞAMI 21.02.2020 00:43

VIP Giyim işçilerinden 100’üncü gün çağrısı

VIP Giyim işçilerinden 100’üncü gün çağrısı

Haber Merkezi

Kocaeli’nin Darıca ilçesindeki VIP Giyim Fabrikası’nda sendikal faaliyet yürüttükleri gerekçesiyle işten atılan kadın işçiler, 95 gündür fabrikanın önünde direnişlerini sürdürüyor.

Deri, Dokuma ve Tekstil İşçileri Sendikası’na (DERİTEKS) üye işçiler Kadriye Horlu ve Nimet Akkaya, direnişin 100’üncü günü olan 26 Şubat Çarşamba günü tüm işçileri ve emek dostlarını direniş alanına davet ediyor. Öte yandan direnişteki işçileri dün Tuzla Temsilciler Kurulu ve Petrol-İş Sendikası Gebze Şubesi üyeleri ziyaret etti.

Ziyaretin ardından basın açıklaması yapan işçiler, VIP Giyim patronunu ve sendika düşmanlığını protesto etti. “Sendika anayasal haktır! İşten atmak suçtur!” yazılı pankart açan işçiler, “Bu daha başlangıç, mücadeleye devam”, “Direne direne kazanacağız” sloganları attı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız