birgün

25° AZ BULUTLU

GÜNCEL 12.02.2020 14:10

Vücudunda yanık ve kesi izleri bulunmuştu: Muhammed'in ölümüyle ilgili yeni gelişme

Bursa'da ölü bulunan 9 yaşındaki Muhammed Hüseyin ile ilgili soruşturma devam ediyor. Soruşturma kapsamında mahalle sakinlerinin Muhammed'in ailesiyle ilgili şikayet mektubu yazıldığı ortaya çıktı

Vücudunda yanık ve kesi izleri bulunmuştu: Muhammed'in ölümüyle ilgili yeni gelişme

Bursa'nın Gemlik ilçesinde vücudunda kesi ve yanık izleriyle ölü bulunan 9 yaşındaki Muhammed Hüseyin soruşturması derinleştiriliyor.

Polisin gözaltına aldığı 'üvey anne', baba ve 2 kardeşin sorgusu devam ederken, mahalle sakinlerinin Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi'ne (CİMER) yaklaşık 7 ay önce şikayet mektubu yazdığı ortaya çıktı.

Gemlik'te 9 yaşındaki Suriyeli Muhammed Hüseyin'in evinde ölü bulunmasının ardından başlatılan soruşturma genişletilerek devam ediyor. Gemlik İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş bürosunun mahalleli ve görgü şahitlerinin ifadesi ve savcılık talimatıyla küçük çocuğun babası ve 'üvey annesi' ile iki kardeşinin gözaltına almasının ardından, küçük çocuğun maruz kaldığı işkence ile alakalı mahallenin Cimer'e de şikayette bulunduğu öğrenildi.

Ailenin ekonomik durumunun iyi olduğunu ifade eden yurttaşlar, CİMER'e yazdıkları 22 Temmuz 2019 tarihli dilekçede, 'üvey anne'nin kendisinden olmayan çocuklara işkence yaptığını, dilendirdiğini, kaymakamlıktan aldığı yardımları çarçur ettiği ifade edilerek, çocukların sahiplenilmesi gerektiği belirtiliyor.

OTOPSİ İŞEMLERİ DEVAM EDİYOR

Öte yandan Eşref Dinçer Mahallesi 127 Sokak'taki evde ölü bulunan Muhammed Hüseyin'in otopsi işlemleri devam ediyor. İlk incelemede 11 yaşındaki ablası tarafından boğularak öldürüldüğü öne sürülen küçük çocuğun vücudunda da yanık ve kesi izleri bulunmuştu.

vucudunda-yanik-ve-kesi-izleri-bulunmustu-muhammed-in-olumuyle-ilgili-yeni-gelisme-687285-1.

vucudunda-yanik-ve-kesi-izleri-bulunmustu-muhammed-in-olumuyle-ilgili-yeni-gelisme-687283-1.

İHA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız