birgün

15° AÇIK

KADIN 16.09.2020 14:42

Vurulmuş halde bulunan Sevginur'u evli olduğu erkek tehdit ediyormuş

18 gün önce polis Müslüm Aktaş'la evlenen ve 3 gün önce evinde kafasına kurşun sıkılmış halde bulunan Sevginur, yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor. Sevginur'un kardeşi, ablasının Müslüm Aktaş tarafından tehdit edildiğini söyledi.

Vurulmuş halde bulunan Sevginur'u evli olduğu erkek tehdit ediyormuş

Ankara Keçiören Devlet Hastanesi’nde anestezi teknikeri olan Sevginur Ayçiçek pazar akşamı evinde başından vurulmuş halde bulundu. Sevginur Ayçiçek, hastanede yoğun bakımda yaşama tutunmaya çalışıyor. Sevginur'un 18 gün önce evlendiği Müslüm Aktaş isimli erkek, genç kadının intihar ettiğini, bileklerinde kesik olduğunu iddia etti. Müslüm Aktaş da gözaltına alındı.

Gazete Duvar'dan Burcu Özkaya Günaydın'a konuşan Sevginur'un kardeşi Edanur Ayçiçek, ablasının bileklerinde kesik olmadığını, algı oluşturmaya çalışıldığını ve Aktaş'ın “Arkamız kuvvetli bize bir şey olmaz” dediğini aktardı. Edanur Ayçiçek, sosyal medyada Müslüm Aktaş’ın tutuklanması için kampanya başlattı. Müslüm Aktaş, dün sevk edildiği mahkemede tutuklanarak, cezaevine gönderildi.

'İNTİHAR ETTİ' İDDİASI

Müslüm Aktaş ifadesinde, Sevginur’la bir sene önce sosyal medya üzerinden tanıştığını, ev meselesi nedeniyle iki ailenin arasında gerginlik olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Sevginur’un biz evlenmeden önce intihar teşebbüsü var. Olay günü ailesinin yanına Kırıkkale’ye gitmek istediğini söyledi. Ben de görevden geldiğimi ve yorgun olduğumu, dinledikten sonra gidebileceğimizi söyledim. Hava almak için balkona çıktım. Bu sırada Sevginur’un yatak odasına doğru gittiğini gördüm. Kendine bir şey yapacak diye korktum. Yanına gittim. Elinde silah vardı, elinden almaya çalışırken ateş aldı.”

'ABLAM GİTMEK İSTEDİ, O DA SİLAH DOĞRULTTU'

Sevginur Aktaş’ın kardeşi Edanur Aktaş, olayın gece 00.30 sıralarında yaşandığını, kendilerine 03.03 sıralarında haber verildiğini vurgulayarak, şunları aktardı: “Ablamın intihar ettiğini iddia ediyorlar. Aynı gün 22.30 sıralarında whatsapp yazışmalarımız var. Kuaföre gideceğini yazdı. Mağazaların indirim günlerini attı. Komik videolar paylaştı. İntihar edecek insan bunları yapar mı? Ayrıca biz bileklerine baktık ablamın. Bileklerinde kesik yoktu. Ablam gitmek istedi o da yüzüne silahı doğrulttu. Kafasını yana doğru çekmeye çalışırken kurşun kafasından girdi.”

vurulmus-halde-bulunan-sevginur-u-evli-oldugu-erkek-tehdit-ediyormus-781447-1.
Müslüm Aktaş

'HER ŞEY İKİ LİRALIK KURŞUNA BAKAR' TEHDİDİ

Ablasının cezaevinde gardiyanlık yaptığını, yıllar sonra pandemi sürecinde atandığını belirten Edanur Ayçiçek “Kendi mesleğini yapmak, şu süreçte insanlara faydalı olmak istedi. Korona tehlikesine rağmen hastanede çalışmayı tercih etti. İntihar edebilecek bir insan değildi. 27 Ağustos’ta evlendiler. 9 gün balayına gittiler. 4 gündür evde kalmaya başlamışlardı. Ablam nikah kıydığı gün ayrılmak istedi. Bir şekilde ikna etti ablamı. Ablama her tartışmada ‘Sevgi, her şey iki liralık kurşuna bakar. Ankara bizden Sincan bizden sorulur’ diye tehdit ediyordu” dedi.

Edanur Aktaş, başta kadın örgütleri olmak üzere herkese olayın takipçisi olması için çağrıda bulunarak, “Arkam sağlam diyordu. Yarın öbür gün bırakılacak diye endişeliyiz. Adalet yerini bulsun. Adil yargılanma istiyoruz” diye konuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol