birgün

21° AÇIK

Washington Post'tan Erdoğan yorumu: Biden'ın Trump'a göre çok daha sert olacağını öğrenmesi gerekecek

Washington Post'ta yayınlanan bir görüş yazısında, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Gara operasyonu sonrasında 'ABD'yi azarladığı' belirtildi ve Erdoğan için "Biden'ın Trump'a göre çok daha sert olacağını' öğrenmesi gerekecek" ifadelerine yer verildi.

SİYASET 19.02.2021 11:43
Washington Post'tan Erdoğan yorumu: Biden'ın Trump'a göre çok daha sert olacağını öğrenmesi gerekecek
Abone Ol google-news

ABD'de Joe Biden'ın başkanlık koltuğuna oturmasının ardından ülkenin dış politikasının hangi doğrultuda ilerleyeceği tartışılmaya devam ediyor.

Sputnik’in aktardığına göre, konuyla ilgili olarak Washington Post gazetesinde yayınlanan Max Boot imzalı görüş yazısında, Biden'ın da diğer başkanlar gibi göreve iç politikaya odaklanarak başladığı belirtildi ve "Ancak dünyanın geri kalanı için duraklat düğmesine basamazsınız" ifadeleriyle yeni yönetimin dış politika alanında alacağı tutum değerlendirildi. Öte yandan AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Biden'ın Trump'a göre çok daha sert olacağını öğrenmesi gerekecek" ifadelerine yer verildi.

MÜTTEFİKLER VE DÜŞMANLAR BIDEN'I TEST EDİYOR

'Müttefikler ve düşmanlar Biden'ı test ediyor. Nasıl tepki vereceği, başkanlığının tonunu belirleyecektir' başlıklı yazıda, ABD ilişkilerine de değinen Boot, Erdoğan'ın ABD'nin Gara operasyonunda PKK tarafından alıkonulan 13 kişinin öldürülmesine ilişkin yaptığı açıklama üzerinden 'ABD'yi azarladığını' söyledi.

Washington yönetiminin 'terör örgütü' olarak tanıdığı PKK'nin eylemleri yüzünden ABD'yi suçlamasını 'zorlama' olarak yorumlayan Boot, Erdoğan'ın bunu 'içerideki öfkeyi yönlendirerek yeni başkanla ilişkisinin koşullarını belirlemek için' yaptığını iddia etti.

Boot ayrıca, Erdoğan'la ilgili olarak "Biden'ın muhtemelen Trump'a göre çok daha sert olacağını öğrenmesi gerekecek" ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol