birgün

33° AÇIK

SPOR 09.12.2020 10:32

Webo'ya yönelik ırkçı saldırı dış basında nasıl yer aldı?

Paris Saint-Germain ile Başakşehir arasında oynanan Şampiyonlar Ligi mücadelesine karşılaşmanın dördüncü hakemi Sebastian Coltescu’nun ırkçı sözleri Avrupa basınında geniş yer aldı. İtalya’nın spor gazetelerinden Corriere dello Sport, “İnanılmaz" manşetini attı.

Webo'ya yönelik ırkçı saldırı dış basında nasıl yer aldı?

Paris Saint-Germain-Başakşehir mücadelesinin dördüncü hakemi Sebastian Coltescu’nun Pierre Webo’ya yaptığı ırkçılık, Avrupa basının gündemine oturdu.

Paris Saint-Germain ile Başakşehir arasında oynanan Şampiyonlar Ligi mücadelesine karşılaşmanın dördüncü hakemi Sebastian Coltescu’nun ırkçı sözleri damga vurdu. Başakşehir Yardımcı Antrenörü Webo’ya ırkçı söylemde bulunan Coltescu’ya ilk tepki sahadaki oyunculardan ve teknik ekiplerden geldi. Avrupa basını da olayı manşetlerine taşıdı.

Romanya basınından Gazeta Sporturilor, yaşananları “Şampiyonlar Ligi tarihinde görülmemiş olay. Sebastian Coltescu’nun ırkçı tepkisinin ardından Başakşehir ve Paris Saint-Germain sahayı terk etti” manşetiyle verdi.

CORRİERE DELLO SPORT: İNANILMAZ

İtalya’nın spor gazetelerinden Corriere dello Sport, “İnanılmaz Paris Saint Germain-Başakşehir maçı, dördüncü hakemin ırkçı söylemi sonrasında durdu. Başakşehir sahadan çekildi” manşetini atarken, bir başka İtalyan gazetesi Corriere della Sera ise, “4. hakemin ırkçılığı nedeniyle oyun durduruldu. Yardımcı antrenör Webo’ya yapılan söylemin ardından Başakşehir takımı sahadan çekildi ve ardından kulüp, ‘Irkçılığa hayır’ tweete attı” ifadelerini kullandı.

webo-ya-yonelik-irkci-saldiri-dis-basinda-nasil-yer-aldi-814591-1.

İngiliz gazetesi Daily Mirror, “PSG-Başakşehir maçı dördüncü hakemin ırkçılık yapması nedeniyle durduruldu” derken, gazete daha önce İngiltere’nin Chelsea ekibinde forma giyen Demba Ba’nın kameralara yansıyan konuşmalarına da yer verdi.

webo-ya-yonelik-irkci-saldiri-dis-basinda-nasil-yer-aldi-814592-1.

Almanya’nın yayın yapan Bild, olayı manşetine taşırken, Fransız gazetesi L’equipe de “Dördüncü hakemin ırkçı sözleri sonrasında Paris Saint-Germain ile Başakşehir arasında oynanan karşılaşma yarıda kaldı” diyerek olayı okuyucularına aktardı.

webo-ya-yonelik-irkci-saldiri-dis-basinda-nasil-yer-aldi-814593-1.

İspanyol spor gazetesi Marca da, “Başakşehir, dördüncü hakemin Webo’ya ırkçılık yapması sonrasında sahayı terk etti” manşetini atarak olayların yaşandığı videoları paylaştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol