birgün

6° PARÇALI AZ BULUTLU

TEKNOLOJİ 25.11.2019 15:33

Whatsapp, 400 bin kullanıcı hesabını sildi

Whatsapp, siyasi haberler yaydığını iddia ettiği 400 bin kullanıcısının hesabını sildi

Whatsapp, 400 bin kullanıcı hesabını sildi

Dünyanın en büyük anlık mesajlaşma uygulamalarından olan Whatsapp, 400 bin kullanıcı hesabını siyasi haberler yaydığı iddiasıyla sildi.

Donanım Günlüğü'nden Hakan Ayhan'ın haberine göre, Whatsapp üzerinden çeşitli gruplara mesajlar atan ve sahte haberlerin yayılmasını sağlayan yüz binlerce kullanıcı kuruluş tarafından engellendi. Daha önceden 256 farklı gruba mesaj gönderilebilirken, şimdi ise sadece 5 gruba aynı anda mesaj atılabiliyor. Şirketin bu uygulaması güçlü bir etki oluşturmasına rağmen Whatsapp içerisinde siyasi faaliyetlerini sürdüren kişiler yine durmadı.

Bunun üzerine kuruluş 400 bin Whatsapp kullanıcısını siyasi haberler yaymak iddiası ile sildi.

Şirket tarafından yapılan açıklamada Whatsapp’ın şifreli bir platform olduğu ve hesap davranışlarının kontrol altına alınması gerektiği ifade edildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız