birgün

16° PARÇALI BULUTLU

TEKNOLOJİ 28.04.2020 10:52

WhatsApp'a canlı yayın odası geliyor

Geçtiğimiz günlerde Messenger Rooms özelliğini duyuran Facebook'un uygulamayı WhatsApp’a da taşıyacağı belirtildi

WhatsApp'a canlı yayın odası geliyor

Facebook, geçtiğimiz günlerde Messenger için duyurduğu yeni özelliği Rooms’u şimdi WhatsApp’ta da kullanılabilir hale getirmek için çalışmalara başladı.

Webtekno'nun haberine göre; video konferans uygulamalarının popüler hale gelmesi, sosyal medya devi Facebook’un da bu alanda harekete geçmesine neden oldu. Bu konuda ilk hamlesini yapan Facebook, geçtiğimiz günlerde Messenger Rooms özelliğini duyurmuştu. Şimdi ortaya çıkan bir bilgi, Facebook’un Messenger Rooms’u WhatsApp’a da taşıyacağını gösteriyor.

Facebook’un yeni Messenger Rooms özelliği ile canlı yayın yapan bir kişi, paylaştığı bağlantı ile diğer insanların istediği zaman katılabileceği bir Canlı Yayın Odası kurmuş olacak.


WhatsApp ve Messenger’ın yaygın olarak kullanılması, Messenger Rooms’un ayrı bir uygulama kurulmadan kullanılmasını sağlıyor.

Yeni bir uygulama kurulmaması ise kullanıcıların bu özelliği yaygın bir şekilde kullanabilmesini sağlayabilir.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız