birgün

23° AÇIK

TEKNOLOJİ 16.12.2019 15:21

WhatsApp'a ücretli 'hatırlatıcı' özelliği geldi

WhatApp'a Any.do uygulaması entegre edildi. Bu sayede WhatsApp üzerinden hatırlatıcılar oluşturulabilecek

WhatsApp'a ücretli 'hatırlatıcı' özelliği geldi

WhatsApp geliştiricileri uygulamaya yeni özellikler eklemeye ve kullanıcılar için farklı deneyimler sunmak adına uygulamayı sürekli olarak güncelliyor ve hataları düzeltiyor.

WhatsApp geliştirici ekip, şimdi ise hem Android hem de iOS platformuna yeni özellikler ekledi. Bunlardan biri ise ücretli ama etkili bir özellik ‘Hatırlatıcı’ oldu.

WhatsApp’ın kullanıcılara sunduğu yeni özellik bir hatırlatıcı niteliğinde. Geliştirici ekibin bu özelliği kısa süre sonra sunacağı biliniyordu çünkü geçtiğimiz dönemlerde ‘’Any.do’’ isimli mobil uygulamanın yetkilileri, WhatsApp ile anlaştıklarını duyurmuştu. Şimdi ise bu özellik kullanıcılara sunulmuş durumda. Yani kullanıcılar artık WhatsApp üzerinden hatırlatıcılar oluşturabilecek.

Any.do isimli uygulama sadece Android platformunda 10 milyondan fazla indirmeye sahip, yani uygulama oldukça popüler durumda.

WhatsApp’a entegre edilen Any.do ile kullanıcıların hatırlatıcıyı kullanabilmesi için abone olmaları gerekiyor. Yeni eklenen özellik maalesef ücretsiz olarak sunulmuyor. Kullanıcıların özelliği kullanabilmeleri için uygulamaya abone olup aylık 5.99 dolar (yaklaşık 35 TL) ödemeleri gerekiyor. İşlemleri WhatsApp üzerinden tamamlayıp abone olduktan sonra ise tek yapmanız gereken şey hatırlatıcılar oluşturmak.

Özelliği kullanmak ise oldukça kolay. İstediğiniz herhangi bir şeyi daha sonra hatırlamak için Any.do’nun WhatsApp hesabına mesaj göndermeniz ve gerekli bildirimi yapmanız gerekiyor. Uygulama zamanı geldiğinde size gereken hatırlatmayı yapıyor.

WhatsApp’ın yeni özelliğinin tek olumsuz yanı ise maalesef ücretli olması. Türkiye’de aylık yaklaşık 35 TL’ye gelen bu özelliğin tercih edilip edilmeyeceği ise ilerleyen dönemlerde görülecek.

Kaynak: Tekno Safari

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız