birgün

20° AÇIK

TEKNOLOJİ 20.09.2019 14:39

WhatsApp, Android ve iOS Beta uygulamalarını güncelledi: İşte yeni özellikler

WhatsApp, Android ve iOS Beta uygulamalarını güncelledi: İşte yeni özellikler

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, iOS hem de Android platformları için beta sürümlerini güncelledi. Kullanıcıların uzun zamandır bekledikleri karanlık mod özelliği yeni sürümlerde de bulunmazken, her iki platform için de yayınlanan yeni beta sürümler çeşitli sorun çözümlerini ve performans iyileştirmelerini içeriyor.

Web Tekno'da yer alan habere göre; ancak WhatsApp geliştiricileri, beta sürüm kullanıcılarına sundukları performans iyileştirmesi ve sorun çözümlerinin yanında iOS için etkili bir özelliği de kullanıma sundular. WhatsApp'ın Android için geliştirilen beta sürümünde yer alan ve sadece kısıtlı bir kullanıcı kesimi tarafından kullanılabilen bir özellikse ilerleyen dönemlerde çok konuşulacağa benziyor.

Geliştiricilerin, WhatsApp "2.19.100.21" koduyla iOS kullanıcıları için yayınladıkları beta sürümünde sohbet ettiğiniz bir kişiye herhangi bir görüntü göndermeniz halinde göndereceğiniz görüntüyü daha rahat bir şekilde düzenlemenizi sağlayan bir hizalama aracı geldi. Bu hizalama aracı sayesinde kullanıcılar, gönderecekleri fotoğrafın üzerine yaptıkları eklemeleri daha kolay bir şekilde yönetebiliyorlar.

Bu özellik şöyle görünüyor;

whatsapp-android-ve-ios-beta-uygulamalarini-guncelledi-iste-yeni-ozellikler-627308-1.

WhatsApp geliştiricilerin Android kullanıcıları için sundukları "2.19.260" kodlu sürümünde sadece Meksika'daki kullanıcılar, "Facebook Pay" isimli yeni bir ödeme hizmetini kullanmaya başlayabilecekler. WhatsApp, bu özellikle ilgili zaten çalışıyordu ancak bu gelişmeyle birlikte Facebook'un yeni ödeme hizmeti de ortaya çıkmış oldu. WhatsApp'ta yer alan Facebook Pay, şöyle görünüyor;

whatsapp-android-ve-ios-beta-uygulamalarini-guncelledi-iste-yeni-ozellikler-627307-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız