birgün

17° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 02.04.2020 00:32

Whatsapp çöktü mü?

Whatsapp'ta sorun yaşanması "çöktü mü?" sorusunu akıllara getirdi

Whatsapp çöktü mü?

Whatsapp'ta veri aktarımı sorunu yaşanıyor. Whatsapp fotoğraf gönderme özelliğini kullanmak isteyenler, Whatsapp'ın medya içeriği göndermediğini ve gelen içerikleri de açmadığını belirtti.

Whatsapp video, fotoğraf, ses kaydı, resim gönderme işlemi esnasında WiFi ya da VPN kapatma sorunu ile karşılaşan kullanıcılar, medya gönderemediklerini rapor ediyor.

whatsapp-coktu-mu-709472-1.

Yaşanan aksaklık ile ilgili bir bilgi paylaşımı henüz yapılmadı.

Android ve iPhone (iOS) için mesajlaşma uygulaması, hem uygulama hem de WhatsApp Web tarafından gönderilen medyanın indirilmesinde problem yaşandığı yaklaşık 700 kullanıcı tarafından rapor edildi. Avrupa genelinde yaşanan fotoğraf video ve sesli mesaj indirme sorunu, Güney Amerika'da bazı ülkelerde de yaşanıyor.

Whatsapp'ta global çapta bir sorunda yaşanıyor. Türkiye dahil Avrupa'da ağırlıklı olarak erişime sorunu yaşanıyor.

WhatsApp'a ulaşım sorunu özellikle; İngiltere, Fransa, İspanya'da görülüyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız