birgün

15° PARÇALI AZ BULUTLU

TEKNOLOJİ 30.03.2020 14:20

WhatsApp durumunda video paylaşanlara kötü haber: Sınırlama getirildi

Koronavirüs nedeniyle internet kullanımı görece artarken, gereksiz kaynak tüketiminin önüne geçmek adına şirketler kendince önlem alıyor. Bu kapsamda WhatsApp'a 15 saniyelik video sınırı getirildi.

WhatsApp durumunda video paylaşanlara kötü haber: Sınırlama getirildi

Koronavirüs salgını nedeniyle birçok ülkede alınan tecrit, karantina tedbirleri milyonlarca kişiyi evlerine kapattı. Kullanımın artması üzerine WhatsApp videolarına Koronavirüs ayarı geldi.

CNN Türk'ün haberine göre; WhatsApp, Hindistan’da video durum güncellemelerinin sınırını 15 saniyeye kadar düşürdü.

İlk etapta Hindistan'da başlayan sınırlamanın ilerleyen günlerde tüm ülkelerde aktif olarak görülmesi bekleniyor. WhatsApp'ın durum kısmındaki videolar dışında internet trafiğini rahatlatmak için başka adımlar atıp atmayacağını ise zaman gösterecek.

Daha önce YouTube ve bazı stream servisleri, görüntü kalitelerini düşürürken, Sony ise PlayStation tarafında oyun indirme hızını düşürmeye karar verdi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız