birgün

22° AÇIK

TEKNOLOJİ 08.07.2020 09:05

WhatsApp'ta 'çapraz sohbet' dönemi

Sosyal medya devi Facebook'un bünyesinde bulunan sohbet platformları WhatsApp ve Facebook Messenger için çapraz sohbet desteği geliyor.

WhatsApp'ta 'çapraz sohbet' dönemi

1.5 milyar aktif kullanıcısı ile koronavirüs günlerinin en çok kullanılan haberleşme, yazışma ve görüntülü konuşma uygulamalarından WhatsApp, bir kez daha yeni özelliği ile gündemde.

NTV'de yer alan habere göre, sosyal medya devi, WhatsApp ve Facebook Messenger için çapraz sohbet desteği özelliği için çalışmalara başladı.

Söz konusu özellik sayesinde bir Facebook Messenger kullanıcısı, kolaylıkla başka bir WhatsApp kullanıcısı ile iletişim kurabilecek.

Bu özelliğin kullanıcılara bir zorunluluk mu ya da opsiyon olarak mı sunulacağına dair henüz bir bilgi bulunmuyor.

2019'da Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, Facebook, Instagram ve WhatsApp'ın birbirine entegre edileceğini söylemişti.

Zuckerberg, bu açıklamasında söz konusu proje için bir tarih vermekten kaçınmıştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız