birgün

11° AÇIK

TEKNOLOJİ 07.10.2021 11:54

WhatsApp'ta profil fotoğrafını kimlerin görebileceği seçilebilecek

Uygulama için gizliliği artırmak isteyen WhatsApp, profil fotoğrafını görebilecek kişileri kısıtlayabilme özelliği üzerinde çalışıyor.

WhatsApp'ta profil fotoğrafını kimlerin görebileceği seçilebilecek

WhatsApp bir süredir kullanıcıların talebi doğrultusunda profil fotoğrafını görebilecek kişileri kısıtlayabilme özelliğinin üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Haber Global'de yer alan habere göre; bir süredir bu fonksiyon üzerinde çalışmalar üreten uygulama, bu özellikle kullanıcıların kişileri işaretleyerek profil fotoğrafını görüp göremeyeceğine karar vermesine imkan tanımayı planlıyor.

KULLANICILARA DÖRT SEÇENEK SUNULUYOR

WhatsApp'ın Android 2.21.21.2 test sürümünde ilk kez ortaya çıkan bu özellikte profil fotoğrafınızı kimlerin görebileceğini seçmek için 4 seçenek sunuluyor. Buna göre Herkes, Bağlantılarım, Şunlar Hariç Bağlantılarım ya da hiç kimse opsiyonlarından bir tanesi seçilebiliyor.

Bu özelliğin profil fotoğrafı bölümünün gizlilik menüsünde olduğu görülüyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol