birgün

5° AÇIK

TEKNOLOJİ 09.02.2021 12:07

Whatsapp'tan android kullanıcılarına yeni video özelliği

Whatsapp, Google Play kullanıcıları için yeni yayınladığı özelliğe göre, artık videolar sessize alınabilecek.

Whatsapp'tan android kullanıcılarına yeni video özelliği

Whatsapp, Google Play kullanıcıları için yeni bir özellik yayınladı. Özelliğe göre, artık videolar sessize alınabilecek.

Bu özellik sayesinde, bir video başkasına gönderilirken isteğe bağlı olarak sessize alınabilecek. Bu yeni özelliğin adı mute video (sessiz video) olarak belirlendi. Videoları sessize almak, ana ekrandaki düğme sayesinde mümkün olacak.

Bunun sayesinde arka plan seslerini kaldırmak mümkün olacak. Ses verisi taşınmayacağı için, mobil veri daha az harcanacak. Webtekno'nun haberine göre Whatsapp bu özelliği bugünden itibaren daha fazla Beta kullanıcısına açacak. Sonrasında ise her şey iyi ilerlerse tamamen erişime açılacak.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol