birgün

9° PARÇALI BULUTLU

Wimbledon’da finale çıkan kızlarını izleyemediler: Tunuslu aileye vize engeli

Grand slam turnuvalarında finale yükselen ilk Arap ve Afrikalı sporcu olan Tunuslu tenisçi Ons Jabeur'un ailesi, ‘vize problemi’ nedeniyle Wimbledon’daki finali izleyemedi.

SPOR 09.07.2022 22:11
Wimbledon’da finale çıkan kızlarını izleyemediler: Tunuslu aileye vize engeli
Abone Ol google-news

Tunuslu tenisçi Ons Jabeur'un ailesi, vize alamadığı için kızlarının İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen Wimbledon Tenis Turnuvası'ndaki final maçını izleyemedi.

Grand slam turnuvalarında finale yükselen ilk Arap ve Afrikalı tenisçi olarak tarihe geçen 27 yaşındaki Jabeur, Kazak Elena Rybakina ile oynadığı final maçında ailesinin desteğinden yoksun kaldı.

Turnuvada 3 numaralı seribaşı olarak mücadele eden Jabeur'un ailesinin vize alamadığı için kızlarının final maçını izleyemediği sosyal medya ve basına yansıdı.

Büyük Britanya'nın Tunus Büyükelçiliği’ne ait sosyal medya hesabından konuyla ilgili yapılan paylaşımda, "Ailenin ve kız kardeşinin seni desteklemek için yanında olamadığını öğrendiğimiz için üzgünüz. Neler olduğunu araştıracağız" ifadeleri kullanıldı.

Jabeur, bugün oynanan final maçında Rus asıllı Kazak sporcu Elena Rybakina'ya 2-1 mağlup oldu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol