birgün

14° PARÇALI BULUTLU

Woody Allen emeklilik iddialarını yalanladı

İspanyol gazetesi La Vanguardia'ya verdiği röportajın ardından emekli olacağı haberleri çıkan Woody Allen'ın temsilcisi, çıkan haberleri yalanladı.

KÜLTÜR SANAT 20.09.2022 16:03
Woody Allen emeklilik iddialarını yalanladı
Abone Ol google-news

Yönetmen Woody Allen, emekliye ayrılacağı iddialarını yalanladı. Allen, 'Wasp 22' filminden önce La Vanguardia'ya verdiği röportajda bir sonraki filminin son filmi olacağına dair bir ifade kullanmadığını belirtti.

Beyazperde'nin aktardığı habere göre, yönetmenin emekli olacağı haberi, Allen'ın Avrupa'da çekilecek 'Wasp 22' filminden önce La Vanguardia'ya verdiği ve "İlke olarak benim fikrim, daha fazla film yapmak değil, yazmaya odaklanmak" dediği bir röportajdan çıktı. Allen, Haziran ayında Alec Baldwin ile gerçekleştirdiği röportajında 'bir ya da iki film daha yöneteceğini' ama sinema salonunda film izleme deneyiminin azalması nedeniyle 'heyecanının gittiğini' belirtmişti.

86 yaşındaki yönetmen adına yayınlanan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Woody Allen asla emekli olduğunu söylemedi, başka bir roman yazdığını da söylemedi. Sinema deneyimini çok seven biri olduğu için doğrudan veya hızlı bir şekilde dijital yayın platformlarına giden filmler yapmanın onun için eğlenceli olmadığını, bu nedenle film yapmamayı düşündüğünü söyledi. Şu anda emekli olmaya hiç niyeti yok ve 50. filmi olacak olan yeni filmini Paris'te çekmek için çok heyecanlı."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun