birgün

12° AÇIK

SPOR 19.06.2020 20:57

Wushu'da bitmeyen usulsüzlük: Necmettin Erbakan Akyüz ablasının kendisini puanladığını açıkladı

Wushu’da skandallar bitmiyor. Akyüz ailesinin bir usulsüzlüğünü de Necmettin Erbakan Akyüz, Instagram hesabından açıkladı. Akyüz, hakem olan ablasının kendine puan verdiğini söyledi

Wushu'da bitmeyen usulsüzlük: Necmettin Erbakan Akyüz ablasının kendisini puanladığını açıkladı

EREN TUTEL

Usulsüzlüklerin ardı arkasının kesilmediği Wushu’da skandallara bir yenisi eklendi. Şaibelerin odağındaki Akyüz ailesinin bir usulsüzlüğe daha bulaştığını, Necmettin Erbakan Akyüz, Instagram hesabından açıkladı.

Paylaşımında ablası Elif Akyüz’e destek vermek isteyen Necmettin Erbakan, usulsüzlüğü kendi ifadeleriyle doğruladı ve ablasının kendisine puan verdiğini açıkladı.

Öte yandan, Türkiye Wushu Federasyonları’nın talimatlarına göre Elif Akyüz’ün hakemlik yapması da mümkün değil.

wushu-da-bitmeyen-usulsuzluk-necmettin-erbakan-akyuz-ablasinin-kendisini-puanladigini-acikladi-746392-1.

NE OLMUŞTU?

Wushu Federasyonu Başkanvekili Abdurrahman Akyüz’ün kızı Elif Akyüz aynı turnuvaya hem hakem hem de sporcu olarak katılmış, Akyüz, annesinin ve kendisinin de dahil olduğu hakemlerin değerlendirmesiyle şampiyon olmuştu.

BirGün’ün ortaya çıkardığı, Wushu sporcusu Elif Akyüz’ün aynı turnuvaya hem hakem hem de sporcu olarak katılması Meclis gündemine de taşınmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol