birgün

18° PARÇALI BULUTLU

Wushu Federasyonu, kendi açıklamasına erişim yasağı kararı aldırdı

BirGün'ün wushu sporcusu Elif Akyüz hakkında yaptığı belgeli haberlere erişim engeli getirildi. Erişim engeli getirilen haberlerden birisi ise Akyüzlerin yaptığı açıklama oldu.

GÜNCEL 30.01.2021 14:15
Wushu Federasyonu, kendi açıklamasına erişim yasağı kararı aldırdı
Abone Ol google-news

HABER MERKEZİ

Aynı turnuvaya hem hakem hem sporcu olarak katılan wushu sporcusu Elif Akyüz hakkında BirGün'ün belgeli haberlere erişim engeli getirildi.

Yasak getirilen haberlerden biri ise Akyüzlerin sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama.

"Akyüzlerden bilindik savunma: Bayrak düşmanı vatan hainleri bizi çekemiyor" başlıklı haberde Elif Akyüz ve Necmettin Erbakan Akyüz'ün sosyal medya üzerindeki paylaşımları yer alıyor.

Sakarya 3. Sulh Ceza Hakimliği‘nin 29 Ocak 2021 tarih ve 2021/296 sayılı kararıyla alınan engel kararına gerekçe olarak 'kişilik hakları ihlali'ni gösterdi.

Erişim engeli getirilen haberlerimiz de Akyüz'e yönelik saldırı amaçlı hiçbir ifade bulunmuyor.

Akyüz’ün tartışmalı şampiyonluğu incelendi: Rakiplerine göre geride, bu puanı almamalıydı' başlıklı haberinin kaynağı YouTube'da yayın yapan ve Akyüz'ün 2011'de kazandığı dünya şampiyonluğunu teknik olarak inceleyen Wushuleaks adlı bir hesaba ait: https://www.youtube.com/watch?v=t-QpZ32GX_8&t=4s&ab_channel=wushuleaks.

'Wushuda yeni perde: Şampiyonlukları da sahteymiş' haberinin kaynağı ise Uluslararası Wushu Federasyonu. (IWUF) IWUF'un düzenlediği resmi dünya şampiyonaların da Elif Akyüz'ün iddia ettiği gibi sadece bir şampiyonluğu bulunuyor. Wushu dünya şampiyonalarıyla ilgili detaylara buradan ulaşılabilir: http://www.iwuf.org/competitions/iwuf-official-events/world-wushu-championships/

Haberlerimize getirilen erişim engeli kararına 'EngelliWeb', Twitter hesabından duyurdu.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol