birgün

13° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 30.01.2021 14:15

Wushu Federasyonu, kendi açıklamasına erişim yasağı kararı aldırdı

BirGün'ün wushu sporcusu Elif Akyüz hakkında yaptığı belgeli haberlere erişim engeli getirildi. Erişim engeli getirilen haberlerden birisi ise Akyüzlerin yaptığı açıklama oldu.

Wushu Federasyonu, kendi açıklamasına erişim yasağı kararı aldırdı

HABER MERKEZİ

Aynı turnuvaya hem hakem hem sporcu olarak katılan wushu sporcusu Elif Akyüz hakkında BirGün'ün belgeli haberlere erişim engeli getirildi.

Yasak getirilen haberlerden biri ise Akyüzlerin sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama.

"Akyüzlerden bilindik savunma: Bayrak düşmanı vatan hainleri bizi çekemiyor" başlıklı haberde Elif Akyüz ve Necmettin Erbakan Akyüz'ün sosyal medya üzerindeki paylaşımları yer alıyor.

Sakarya 3. Sulh Ceza Hakimliği‘nin 29 Ocak 2021 tarih ve 2021/296 sayılı kararıyla alınan engel kararına gerekçe olarak 'kişilik hakları ihlali'ni gösterdi.

Erişim engeli getirilen haberlerimiz de Akyüz'e yönelik saldırı amaçlı hiçbir ifade bulunmuyor.

Akyüz’ün tartışmalı şampiyonluğu incelendi: Rakiplerine göre geride, bu puanı almamalıydı' başlıklı haberinin kaynağı YouTube'da yayın yapan ve Akyüz'ün 2011'de kazandığı dünya şampiyonluğunu teknik olarak inceleyen Wushuleaks adlı bir hesaba ait: https://www.youtube.com/watch?v=t-QpZ32GX_8&t=4s&ab_channel=wushuleaks.

'Wushuda yeni perde: Şampiyonlukları da sahteymiş' haberinin kaynağı ise Uluslararası Wushu Federasyonu. (IWUF) IWUF'un düzenlediği resmi dünya şampiyonaların da Elif Akyüz'ün iddia ettiği gibi sadece bir şampiyonluğu bulunuyor. Wushu dünya şampiyonalarıyla ilgili detaylara buradan ulaşılabilir: http://www.iwuf.org/competitions/iwuf-official-events/world-wushu-championships/

Haberlerimize getirilen erişim engeli kararına 'EngelliWeb', Twitter hesabından duyurdu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol