birgün

18° PARÇALI BULUTLU

Wushu sporcuları imza kampanyası başlattı: Sesimizi duyun!

Türkiye Wushu Federasyonu’nda yapılan usulsüzlüklerin ortaya çıkmasının ardından bir imza kampanyası başlatan Wushu sporcuları, “Sesimizi duyun” çağrısında bulundu.

SPOR 04.05.2021 12:59
Wushu sporcuları imza kampanyası başlattı: Sesimizi duyun!
Abone Ol google-news

Spor Servisi

Wushu sporcuları Türkiye Wushu Federasyonu’na (TWF) karşı imza kampanyası başlattı. change.org üzerinden “Wushu Federasyonu’nda yaşananların duyurulmasına Yardımcı Olun” adıyla başlatılan kampanyanın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye Wushu Federasyonu’nda yapılan şike, adam kayırma, milli sporcuları uluslararası şampiyonalara götürmek için ücret talebinde bulunma, kişileri din,dil, ırk ayrımı yaparak nitelendirme ve dışlama, haksız kazanç sağlanmasına yardım etmek gibi birçok usulsüzlük yapılmakta.

‘HAKKIMIZI ARADIĞIMIZ İÇİN YAPTIRIM UYGULANDI’

Bu federasyonun başında bulunan Abdurrahman Akyüz ve aile fertlerinin hukuk önünde yargılanmasını ve konunun üzerinin kapatılmamasını istiyoruz. Bu şahıslar sadece hakkımızı aradığımız için biz sporculara birçok yaptırımda bulundular ve devam ettirmekteler.

Bizler sadece hakkımızı savunan haksızlığa boyun eğmekten kaçınan ve hiç bir siyasi amaç gütmeden haklarını arayan iki elin parmaklarını geçmeyecek kadar az sayıda olan sporcular olarak tek bir amacımız var, kanun önünde adil bir yargılama.”

Kumpanyaya buradan ulaşabilirsiniz.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol