birgün

16° AZ BULUTLU

GÜNCEL 28.04.2021 15:56

Wushudaki skandalları ortaya çıkaran BirGün editörüne, ‘kamu görevlisine hakaret’ten dava açıldı!

Türkiye Wushu Federasyonu’ndaki skandalları peş peşe ortaya çıkaran spor editörümüz Eren Tutel’e ‘kamu görevlisine hakaret’ iddiasıyla dava açıldı.

Wushudaki skandalları ortaya çıkaran BirGün editörüne, ‘kamu görevlisine hakaret’ten dava açıldı!

Türkiye Wushu Federasyonu (TWF) Başkanvekili Abdurrahman Akyüz ve kızı Elif Akyüz’ün şikâyetiyle BirGün'ün spor editörü Eren Tutel’e dava açıldı.

‘Kamu görevlisine hakaret’ iddiasıyla açılan ve İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülecek davanın ilk duruşması 30 Eylül’de yapılacak. Dava kapsamında Tutel’in 3 aydan 2 yıla kadar hapsi talep ediliyor.

USULSÜZLÜKLER DOLU

Skandallarıyla gündemden düşmeyen TWF’nin birçok usulsüzlüğünü BirGün belgeleriyle ortaya çıkarmıştı.

Sporculara namaza kılma zorunluluğu getiren Abdurrahman Akyüz, Sadık Pehlivan’ı Alevi olduğu nedeniyle ulusal takım kampından kovmuştu.

TWF Başkanvekili ayrıca Avrupa Şampiyonası’na katılan sporcuları 6 bin lira karşılığında turnuvanın yapılacağı ülkeye götürmüştü.

Birçok sporcuyu mağdur eden TWF yönetiminin usulsüzlükleri nedeniyle Gençlik ve Spor Bakanlığı herhangi bir yaptırım uygulamış değil.

Öte yandan Basın İlan Kurumu (BİK), wushu haberleri nedeniyle gazetemiz BirGün'e pek çok defa ilan kesme cezası uyguladı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol