birgün

22° AÇIK

GÜNCEL 22.06.2021 17:40

Yabancılardan rüşvet alan 11'i kamu görevlisi 51 kişi için gözaltı kararı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında, oturum veya çalışma izni almak isteyen yabancılardan işlerini takip etmek vaadiyle rüşvet alan, sahte belgelerle oturum alındığı tespit edilmesi üzerine Türkiye genelinde 11’i kamu görevlisi, 1’i avukat toplam 51 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Şüphelilerden 43'ü gözaltına alırken, diğer şüphelileri yakalamak için Emniyet ekiplerinin çalışmaları sürüyor.

Yabancılardan rüşvet alan 11'i kamu görevlisi 51 kişi için gözaltı kararı

Türkiye’de oturum veya çalışma izni almak isteyen yabancıların işlerini takip etmek vaadiyle rüşvet alındığı ve sahte belgelerle oturum alındığını tespit edildi. Ülke genelinde, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, rüşvet ve nitelikli dolandırıcılık suçlarından 11’i kamu görevlisi, 1’i avukat olmak üzere toplamda 51 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Soruşturma kapsamında 43 kişi gözaltına alınırken, 8 şüphelinin yakalanması için Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin çalışmaları devam ediyor.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Soruşturma Bürosu tarafından soruşturmaya ilişkin yapılan yazılı açıklama şöyle:

“Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında;

Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce ülkemizde oturum veya çalışma izni almak isteyen yabancı şahısların işlerini takip etmek vaadiyle rüşvet alındığı, sahte belgelerle oturum alındığının tespit edildiği,

Bu kapsamda suç işlemek amacıyla örgüt kurma, rüşvet ve nitelikli dolandırıcılık suçlarından teknik ve fiziki takip sonrasında ülke genelinde 11’i kamu görevlisi, 1’i avukat olmak üzere toplam 51 şüpheli hakkında 22 Haziran 2021 tarihinde gözaltı kararı verildiği, soruşturma kapsamında 43 kişinin yakalandığı, diğer şüphelilerin yakalanmasına yönelik olarak Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince çalışmalara devam edilmektedir.” (ANKA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol