birgün

23° AZ BULUTLU

GÜNCEL 10.12.2020 09:23

Yakın arkadaşı, Çakıcı’nın aracının aranmasına kızdı: İdari soruşturma açılsın

Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın ‘yakın dostu’ olarak bilinen Üzeyir Çakmaktaş, Çakıcı’nın aracının polisin rutin uygulamasında aranmasına sinirlendi. Çakmaktaş, “Bu talimatı kim verdi?” dedi ve polislere idari soruşturma açılması gerektiğini savundu.

Yakın arkadaşı, Çakıcı’nın aracının aranmasına kızdı: İdari soruşturma açılsın

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ‘dava arkadaşı’ ve organize örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın aracının polis tarafından rutin kontrol sırasında durdurulup arandığı öğrenildi.

Gelişmeyi sosyal medya hesabından paylaşan Çakıcının ‘yakın arkadaşı’ Üzeyir Çakmaktaş, aramanın İstanbul KOM ekipleri tarafından yapıldığını aktardı.

“Neler oluyor? Bu ne demek? Bu talimatı kim verdi?” diyen Çakmaktaş, polisin her vatandaşı çevirebileceğini ancak Çakıcı’nın CHP ile HDP’nin eşzamanlı olarak ‘teröristlikle’ suçladığı bir dönemde bu aramanın ‘soru işareti yarattığını’ ve ‘manidar’ olduğunu savundu.

Çakmaktaş sözlerinin devamında, aramayı gerçekleştiren polislere idari soruşturma açılması gerektiğini öne sürerek şu ifadeleri kullandı:

‘KRİPTOLARIN İŞİ OLABİLİR’

“KOM, yol kontrolü yapmaz; yapmışsa nokta atışı olarak alınan bir talimatın gereğini yapmıştır. CHP ve HDP’nin “terörist” suçlamasına maruz kalan Alaattin Çakıcı’yı güzergahta durdurarak kontrole tabi tutmak, olsa olsa Fetö ve Pkk zihniyetli kriptolarin işi olabilir. Terörist ithamına maruz bırakılarak PKK’ye DHKP-C’ye hedef gösterilen Alaattin Çakıcı’nın manidar zamanda ve mahalde durdurularak aranması idari soruşturmayı gerektiren bir durumdur.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol