birgün

9° PARÇALI BULUTLU

Yakın tarihten siyasete, ekonomiden edebiyata... Redaksiyon’un Kasım ayı etkinlikleri sürüyor

YAŞAM 17.11.2017 12:02
Yakın tarihten siyasete, ekonomiden edebiyata... Redaksiyon’un Kasım ayı etkinlikleri sürüyor
Abone Ol google-news

Yaptığı atölye çalışmaları ve bünyesinde gerçekleştirdiği söyleşilerle Ankara’da entelektüel faaliyetlerin merkezi haline gelen Redaksiyon’un Kasım ayı etkinlikleri devam ediyor.

Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek etkinliklerde Avrupa’daki faşist hareketlerin yükselişinin arka planında ne olduğu sorusuna yanıt aranacak, bir diğer buluşmada ise dünya devrimci hareketinin en önemli figürlerinden Lenin’i, BirGün gazetesi yazarı Melih Pekdemir anlatacak.

Avrupa'nın solu ve sağı

“Avrupa’da Sağ Popülizm ve Sol Arayışlar” başlığıyla 23 Kasım Perşembe günü gerçekleşecek atölyeye Filiz Zabcı, Galip Yalman ve Fethi Açıkel katılacak.

“Lenin Yeniden Keşfetmek”

Kasım ayını noktalayan söyleşi ise Melih Pekdemir’in katılımıyla “Lenin Yeniden Keşfetmek” başlığı ile 30 Kasım Perşembe günü gerçekleşecek.

GERÇEKLEŞTİRİLEN ETKİNLER

Ortadoğu’ya ilişkin

soruların yanıtı Redaksiyon’da

İsmini yaptığı faaliyetlerle duyuran redaksiyon kasım ayının ‘start’ını veren “Jeopolitik ve Ekonomik Boyutlarıyla Ortadoğu ve Türkiye” söyleşisi Doç. Dr. Hakan Güneş, BirGün Gazetesi yazarlarından İbrahim Varlı ve Kemal Ulusaler’in katılımıyla gerçekleşti.

Hocaların Hocası Korkut Boratav’dan atölye

“Kapitalizmin Sonu mu?” başlıklı ‘hocaların hocası’ Korkut Boratav’ın katılımıyla gerçekleşen atölye ise Redaksiyon’un önümüzdeki sayısında yer alacak olan “Gelecek” dosyasına kaynaklık edecek.

Çelişki Redaksiyon’daydı

İlk kitabı Çelişki ile edebiyat dünyasında adından söz ettiren BirGün gazetesi Yayın Kurulu Üyesi Barış İncede Redaksiyon’un konuğu oldu. Barış İnce, kitabı Çelişki ile ilgili soruları yanıtladı.

Çin’in geleceği

Dünyanın en sık konuştuğu aktörlerinde başında gelen Çin'in bundan sonra nasıl bir rota izleyeceği konusunda Mühdan Sağlam, Redaksiyon'daki bir söyleşi gerçekleştirdi.

Tarih Söyleşisi: Sabahattin Kurt

Yazar Murat Bjeduğ, Sabahattin Kurt’un hayatını anlattığı yeni çıkan kitabı üzerine bir söyleşi gerçekleştirdi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun