birgün

11° GÖK GÜRÜLTÜLÜ YAĞMURLU

Yalvaç İlçe Müftüsü'nden elektrik borcunu ödeyene 'cennet' müjdesi!

Yalvaç İlçe Müftüsü Ömer Can, ilçede bulunan Kuran kurslarının 60 bin liralık elektrik borcunu ödeyene 'cenneti müjdeleyeceğini' söyledi. Tepkiler üzerine Can, "Sadece cemaate böyle hayırların vesile olacağı durumları anlattım" dedi.

GÜNCEL 30.07.2022 08:39
Yalvaç İlçe Müftüsü'nden elektrik borcunu ödeyene 'cennet' müjdesi!
Abone Ol google-news

Isparta'nın Yalvaç ilçesi müftüsü Ömer Can, ilçede bulunan Kuran kurslarının Diyanet tarafından 10 bin lirası ödenen 70 bin liralık borcunu karşılayana 'cennet' garantisi verdi.

Bayram namazı sırasında borç için vatandaşlara müracaat eden Can, konuşmaların tepki çekmesi üzerine açıklama yaptı.

Halk TV'nin haberine göre Can "Kimseye cenetten yer vadetmek gibi bir dengesizliğe düşmedim, düşmem. Sadece cemaate böyle hayırların vesile olacağı durumları anlattım. Bundan sonra da anlamaya devam edeceğim. Kimin ne hesabı var bilemem. Alnım ak başım dik. Bu yalanı ortaya atanları bu yalana alet olanları Allah'a havale ediyorum" dedi.

Cemaatin içinde bulunan Yalvaç Kızılca Mahallesi Muhtarı Soner Günay ise "Bu sözleri hepimiz duyduk" diyerek Can'ı yalanladı.

AKP Isparta Milletvekili Recep Özel’in ilçeyi ziyaretinde olanları anlatan Günay, Özel’e "Bu konuyu ben dillendirdim. Müftü Bey'in uyarılmasını istedik. Konuşmanın yanlış olduğunu, farklı yerlere gidebileceğini, inanan insanların olabileceğini söyledim. Uyarı yapılmasını istedik" dedi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol