birgün

9° HAFİF YAĞMUR

GÜNCEL 26.06.2020 17:35

Yanardağ’dan Gökçek’e yanıt: Babanın Ankara’yı parsellemesine benzemez

TELE 1 Genel Yayın Yönetmeni ve gazetemiz BirGün’ün yazarı Merdan Yanardağ, kendisine Abdülhamit üzerinden eleştiri getirmeye çalışan ve hakaret eden Melih Gökçek'in oğlu Osman Gökçek’e “Babanın Ankara'yı parsellemesine benzemez bu, tarih, bilgi gerektirir” diye yanıt verdi

Yanardağ’dan Gökçek’e yanıt: Babanın Ankara’yı parsellemesine benzemez

TELE 1 Genel Yayın Yönetmeni ve gazetemiz BirGün’ün yazarı Merdan Yanardağ'ın Osmanlı padişahı Abdülhamit'le ilgili sözleri, eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek’i rahatsız etti.

Osman Gökçek, medya hesabından yaptığı paylaşımla Yanardağ’ı eleştirmeye çalıştı. Kelime haznesinin yetersiz kaldığı gözlenen Gökçek, Yanardağ’a hareket de etti.

Gökçek, Yanardağ'ın Abdülhamit hakkındaki sözlerini paylaşarak, “Önce Menderes’e bebek katili dedi Sonra Fetih suresine işgalcilik ve talancılık dedi Şimdi ise Abdulhamid’e dil uzatma ahlaksızlığını yaptı Memleketimizin evladı olmadığını düşündüğüm Merdan Yanardağ sen aşalığın dik alasısın” ifadelerini kullandı.

‘BÜTÜN ZORBALAR AŞAĞILIKTIR’

Osman Gökçek’in bu paylaşımına Merdan Yanardağ’ın cevabı ağır oldu.

Yanardağ, Gökçek’in tweetini alıntılayarak, Melih Gökçek üzerinden dönen “parsel parsel” tartışmasına gönderme yaptı.

Yanardağ, Gökçek’e şöyle cevap verdi:

“Babanın Ankara'yı parsellemesine benzemez bu, tarih, bilgi gerektirir… ‘Aşağılık’ sözlerini sana aynen iade ediyorum. Küfürlerinizin hesabını vereceksiniz. Dünyanın bütün zorbaları ve despotları, kim olursa olsun, aşağılıktır.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol