birgün

22° AÇIK

GÜNCEL 26.06.2020 17:35

Yanardağ’dan Gökçek’e yanıt: Babanın Ankara’yı parsellemesine benzemez

TELE 1 Genel Yayın Yönetmeni ve gazetemiz BirGün’ün yazarı Merdan Yanardağ, kendisine Abdülhamit üzerinden eleştiri getirmeye çalışan ve hakaret eden Melih Gökçek'in oğlu Osman Gökçek’e “Babanın Ankara'yı parsellemesine benzemez bu, tarih, bilgi gerektirir” diye yanıt verdi

Yanardağ’dan Gökçek’e yanıt: Babanın Ankara’yı parsellemesine benzemez

TELE 1 Genel Yayın Yönetmeni ve gazetemiz BirGün’ün yazarı Merdan Yanardağ'ın Osmanlı padişahı Abdülhamit'le ilgili sözleri, eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek’i rahatsız etti.

Osman Gökçek, medya hesabından yaptığı paylaşımla Yanardağ’ı eleştirmeye çalıştı. Kelime haznesinin yetersiz kaldığı gözlenen Gökçek, Yanardağ’a hareket de etti.

Gökçek, Yanardağ'ın Abdülhamit hakkındaki sözlerini paylaşarak, “Önce Menderes’e bebek katili dedi Sonra Fetih suresine işgalcilik ve talancılık dedi Şimdi ise Abdulhamid’e dil uzatma ahlaksızlığını yaptı Memleketimizin evladı olmadığını düşündüğüm Merdan Yanardağ sen aşalığın dik alasısın” ifadelerini kullandı.

‘BÜTÜN ZORBALAR AŞAĞILIKTIR’

Osman Gökçek’in bu paylaşımına Merdan Yanardağ’ın cevabı ağır oldu.

Yanardağ, Gökçek’in tweetini alıntılayarak, Melih Gökçek üzerinden dönen “parsel parsel” tartışmasına gönderme yaptı.

Yanardağ, Gökçek’e şöyle cevap verdi:

“Babanın Ankara'yı parsellemesine benzemez bu, tarih, bilgi gerektirir… ‘Aşağılık’ sözlerini sana aynen iade ediyorum. Küfürlerinizin hesabını vereceksiniz. Dünyanın bütün zorbaları ve despotları, kim olursa olsun, aşağılıktır.”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız