Akit TV'de yayınlanan Derin Kutu isimli programda, İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven, 12-17 yaşındaki kız çocuklarının 'mükemmel vücutları' olduğunu savundu

Yandaş Akit TV'de çocuk istismarı savunması

Yaptığı skandal yayınlarla sık sık gündeme gelen yandaş Akit TV, bu kez de çocuk istismarını savunan bir yayına imza attı. 'Kadın-erkek rolleri ve ilişkiler' konusunun tartışıldığı programda, üniversitede öğretim görevlisi olan Prof. Muttalip Kutluk Özgüven, canlı yayında çocuk yaşta doğurmayı savunarak 12-17 yaşındaki kız çocuklarının ilk çocuğu doğurmak için ideal yaşta olduğunu ileri sürdü.

Özgüven, "12-17 yaş arası çocuk doğurmak için en ideal yaş. O yaştaki biri süper kadındır" dedi.

Özgüven şu ifadeleri kullandı:

13 yaşında, hem aklen belli bir noktaya gelmiş, hem vücuden belli bir noktaya gelmiş bir insan sen "10 yıl boyunca çocuk doğurmayacaksın, kadınlığını yaşamayacaksın" diyorsun. Süpermen'i bilmem ama Süperkadın diye bir ırk var. En üstün nitelikli insan, 12-17 yaş arasındaki kızlar. Yani, çok muazzam rejenerasyon kabiliyeti var, vücudu mükemmel falan... Bu yaş, ilk çocuğu doğurmak için ideal bir yaş olarak belirlenmiş.

AYDIN ÜNİVERSİTESİ'NDEN AÇIKLAMA

İstanbul Aydın Üniversitesi, Prof. Dr. Kutluk Özgüven'in sözlerinin kabul edilmesinin mümkün olmadığını belirterek hukuki sürecin başlatıldığını duyurdu.

İstanbul Aydın Üniversitesi'nden yapılan açıklamada "Prof.Dr Kutluk Özgüven katıldığı televizyon programında yaptığı açıklama şahsi düşünceleri olup kabul edilmesi mümkün değildir. Kendisini şiddetle kınıyoruz. Söz konusu personel hakkında hukuki süreç başlatılmıştır" denildi.