birgün

18° AÇIK

MEDYA 12.04.2020 13:38

Yandaş Diriliş Postası'ndan tepki çeken manşet

Yandaş Diriliş Postası, sokağa çıkma yasağı ilanındaki skandalın suçunu yurttaşlara yükleyerek 'aç olmaktan değil tok olmaktan korkulması' gerektiğini salık verdi!

Yandaş Diriliş Postası'ndan tepki çeken manşet

Sokağa çıkma yasağının açıklanmasının ardından yurttaşların 2 saat içinde sokaklara dökülerek alışveriş yapmasının ardından hükümet yanlısı yayın yapan Diriliş Postası'nın 12 Nisan tarihli manşeti büyük tepki çekti.

Manşette 14. yüzyılda yaşamış olan düşünür İbn-i Haldun'un "İnsanı açlık değil, alıştığı tokluk öldürür." sözüne yer verilirken "Açlıktan korkmaz bize yakışmaz" manşeti atıldı.

Siyasal İslamcı gazetenin tepki çeken manşetinde ekmek görüntüsüyle "Bir salgın musibetiyle aklın yapabileceği en basit hesabı rafa kaldırarak aç kalma korkusuyla sağa sola hücum etmek, anca bize yakışmayan sefil görüntüler ortaya çıkarır." ifadeleri kullanıldı.

Bayilerde satılmayan ancak devlet kurumları ve THY gibi kuruluşlar tarafından satın alınan gazetenin manşeti sosyal medyada da büyük tepki çekti.

yandas-dirilis-postasi-ndan-tepki-ceken-manset-715312-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol