birgün

22° AÇIK

GÜNCEL 02.07.2020 09:41

Yandaş gazeteler Erdoğan'ın sosyal medya açıklamasını nasıl gördü?

İktidara yakın gazeteler AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz" açıklamasını manşetlerine taşıdı. Yandaşlar, sosyal medyaya "ahlak ayarı" yapılacağını savundu

Yandaş gazeteler Erdoğan'ın sosyal medya açıklamasını nasıl gördü?

İktidarın özgürlüklere yönelik saldırıları sürüyor. Son olarak AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz" şeklinde bir açıklama yaptı.

Erdoğan'ın açıklamasından sonra 'Sosyal Medyama Dokunma' etiketi kısa sürede Twitter'ın gündemine yerleşti. Ardından Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Erdoğan'ın "Sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını istiyoruz" sözlerinin çarpıtıldığını ileri sürdü. Erdoğan'ın yasaktan değil kurallar içeren bir düzenlemeden bahsettiği iddia edildi.

Peki, yandaş gazeteler Erdoğan'ın bu sözlerini nasıl gördü?

YENİ ŞAFAK: BU ALÇAKLARIN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ

İktidarın sözcüsü ve dezenformasyon uzmanı Yeni Şafak gazetesi, "Sosyal medyaya çeki düzen verilecek; Bu alçakların peşini bırakmayız" ifadelerini manşetine taşıdı.

sosyal-medya-751836-1.

SABAH: ALÇAKLARDAN HESAP SORACAĞIZ

İktidarın sözcüsü Sabah gazetesi, "Alçaklardan hesap soracağız" başlığıyla Erdoğan'ın açıklamalarını manşete taşıdı.

yandas-gazeteler-erdogan-in-sosyal-medya-aciklamasini-nasil-gordu-751845-1.

AKŞAM: SOSYAL MEDYA TERÖRÜNE GEÇİT YOK

Akşam gazetesi, "Erdoğan sosyal medyanın yalan ve itibar suikastlerinin merkezi haline gelmesine tepki gösterdi" diyerek, "Sosyal medya terörüne geçit yok" ifadelerine birinci sayfada yer verdi.

sosyal-medya-751837-1.

AYDINLIK: SOSYAL MEDYA GÜVENLİĞİNE DİKKAT ÇEKMİŞTİK

Cumhur ittifakının fiili destekçilerinden Aydınlıkçılar ise Erdoğan'ın sosyal medyayı kapatma tehtidini "Erdoğan'ın sosyal medya eleştirisi" diyerek birinci sayfaya taşıdı ve geçmiş tarihli manşetlerinden birini ekleyerek "Aydınlık, sosyal medyanın sınır güvenliği kadar önemli olduğuna birçok kez dikkat çekmişti" notunu düştü

sosyal-medya-751838-1.

TÜRKİYE: SOSYAL MEDYAYA AHLAK AYARI

Yandaş Türkiye gazetesi, Erdoğan'ın sözlerini "Sosyal medyaya ahlak ayarı" ifadeleriyle manşetten gördü.

sosyal-medya-751839-1.

YENİ AKİT, 'ÇEKİDÜZEN' DEDİ

Yalan haberleriyle muhalifleri sık sık sosyal medyadan hedef gösteren gerici Yeni Akit gazetesi ise "Sosyal medyaya çekidüzen vereceğiz" ifadelerine birinci sayfada yer verdi.

sosyal-medya-751841-1.

YENİ BİRLİK: SOSYAL MEDYAYA DÜZENLEME

Yeni Birlik gazetesi, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'nın izinden giderek, Erdoğan'ın tehditlerini 'düzenleme' olarak manşetine taşıdı.

sosyal-medya-751840-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız