birgün

21° KAPALI

GÜNCEL 14.01.2020 10:36

Yandaş Misvak'tan istismarcıları 'mağdur' gösteren karikatür

Yandaş Misvak, Erdoğan'ın "Gençler geç evleniyor" açıklamasının ardından ceza evlerinde kalan çocuk istismarcılarını mağdur gösteren bir paylaşımda bulundu

Yandaş Misvak'tan istismarcıları 'mağdur' gösteren karikatür

AKP’ye yakınlığı ve skandal ‘karikatür’leriyle bilinen gerici Misvak, çocuk istirmarcılarını 'mağdur' gösteren skandal bir paylaşıma daha imza attı.

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "Gençlerimizin evlilik yaşı giderek yukarı doğru çıkıyor. Genç yaşta maalesef evlenmiyor, kızlarımız da erkeklerimiz de. Çoğu 30’u aşkın evleniyor veyahut da çoğu evde kalıyor." sözleri üzerine derginin sosyal medya hesabından paylaşılan karikatürde çocuk istirmarcılarını 'genç evlilik mağdurları' olarak gösterdi.

Karikatürü "Erken yaşta ortak rızayla evlenen erkekler "tecavüzcü" sayılıp hüküm giyiyor." ifadeleri ile paylaşan dergiye Twitter kullanıcıları tepki gösterdi.

Dergi, kadınları güvence altına alan İstanbul Sözleşmesi'ni hedef alan başka bir karikatür daha paylaştı.

gerici-misvak-tan-istismarcilari-magdur-gosteren-karikatur-674842-1.gerici-misvak-tan-istismarcilari-magdur-gosteren-karikatur-674843-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız