birgün

9° AÇIK

GÜNCEL 07.02.2021 12:39

Yandaş Takvim'den yoksul halka alışveriş 'taktikleri': Alışverişe tok karnına çıkın

Takvim gazetesi manşete taşıdığı "Bu haberi okumadan markete girmeyin, çıkarken üzülmeyin" başlıklı haberde, okurlarına market alışverişlerinde "fazla harcama yapmamaları" için 'ipuçları' verdi. Yandaş gazete sosyal medyada tepki çekti.

Yandaş Takvim'den yoksul halka alışveriş 'taktikleri': Alışverişe tok karnına çıkın

Yandaş Takvim gazetesi bugün çıkan manşetinde, halkın birinci önceliği olan ancak iktidarın görmezden geldiği, ekonomik sıkıntıya ilişkin bir haber yer aldı. “Bu haberi okumadan markete girmeyin, çıkarken üzülmeyin” denilen haberde, 10 maddede market alışverişine dair kendince püf noktaları sıraladı. Gazete okuyucularına aç karnına alışveriş yapılmamasını önererek “Alışverişe tek başına ve tok karnına çıkın. Çocuklar olmasın” uyarısı da yapan Takvim, sosyal medyada tepki çekti.

Türkiye'de gıda fiyatlarındaki artış ve hayat pahalılığı tartışılırken Takvim gazetesi "Çıkarken üzülmeyin" ifadeleriyle okurlarını uyardığı haberde marketlerde "fazla harcama" yapmamanın ipuçlarını verdi.

yandas-takvim-den-yoksul-halka-alisveris-taktikleri-alisverise-tok-karnina-cikin-838912-1.

"Satışı artırmak isteyen marketler, müşterilere türlü türlü psikolojik tuzaklar kuruyor" denilen haberde, markete gidenlere şu uyarılarda bulunuldu:

►Alışverişe tek başına ve tok karnına çıkın. Çocuklar olmasın

►Cazip kokular yoldan çıkarmasın. Evde hiçbiri kalmaz.

►Büyük araba doldurmaya teşvik eder, sepetten şaşmayın.

►Ürünlere dokunmayın. Sahiplik duygusu almaya zorlar.

SOSYAL MEDYANIN GÜNDEMİNDE

Takvim gazetesinin manşeti sosyal medyada tepkilere neden oldu:

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol