birgün

16° PARÇALI BULUTLU

MEDYA 07.02.2020 11:12

Yandaş yazarın isyanı: Yetkililer A Haber adını duyunca yayına çıkmıyor

Sabah yazarı Melih Altınok, yetkili ve alanlarında öne çıkan isimlerin ATV ve A Haber isimlerini duyunca yayına çıkmak istemediklerini söyledi

Yandaş yazarın isyanı: Yetkililer A Haber adını duyunca yayına çıkmıyor

AKP'ye yakınlığıyla bilinen A Haber ve ATV'nin yayınları sosyal medyada büyük tepki çekerken, konuya ilişkin yeni bir gelişme yaşandı.

Sabah yazarı Melih Altınok, yetkili isimlerin A Haber ve ATV'nin adını duyan yetkililerin yayınlara bağlanmak istemediğini ifade etti.

Bugünkü köşesinde konuya sitem eden Altınok, şu ifadeleri kullandı: "atv Son Durak'ın editörleri, Yeni İstanbul Havalimanı ile ilgili soru sormak, açıklamalarını almak için yetkilileri aradılar. Ancak, atv, a haber adını duyan yetkililer yayına bağlanma gereği bile duymadılar!"

ATV ve A Haber yaptığı provokatif yayınlarla biliniyor.

CNN Türk'ü boykot eden CHP'nin lideri Kemal Kılıçdaroğlu da boykot kararlarını açıklarken CNN Türk'ü A Haber'e benzemekle itham etmişti. A Haber yalan ve yanlı haberleriyle sık sık sosyal medyada da alay konusu oluyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız