birgün

9° PARÇALI BULUTLU

Yandaşlar sefalet zammını 'tek başlıkta' gördü

Asgari ücretin yapılan yüzde 30 ara zam ile birlikte net 5 bin 500 liraya yükseltilmesi yandaş gazetelerin birinci sayfalarında manşet olarak yer aldı. Birçok gazete zam haberini "Asgari ücret 5 bin 500 lira oldu" başlığı ile servis etti.

MEDYA 02.07.2022 11:53
Yandaşlar sefalet zammını 'tek başlıkta' gördü
Abone Ol google-news

Asgari ücretin yapılan yüzde 30 ara zam ile birlikte net 5 bin 500 liraya yükseltilmesi gazetelerin birinci sayfalarında, çoğunlukla manşet olarak yer aldı.

BirGün, Sözcü, Evrensel, Cumhuriyet, Korkusuz gazeteleri, yapılan zammı eleştirirken, çoğu gazete, zam haberini "Asgari ücret 5 bin 500 lira oldu" başlığı ile servis etti.

Dün (1 Temmuz), işçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2022 sonuna kadar geçerli olacak asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında son toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantı sonrası kameraların karşısına geçen AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Temmuz 2022'den itibaren geçerli olacak asgari ücretin net 5 bin 500 TL olduğunu açıkladı. Çoğu gazete 'ara zam' haberini "Asgari ücret 5 bin 500 lira oldu" ifadeleriyle tek başlıkta verdi.

Asgari ücret zammını gazeteler böyle gördü:

gazeteler-asgari-ucret-zammini-tek-baslikta-gordu-1036195-1.

gazeteler-asgari-ucret-zammini-tek-baslikta-gordu-1036196-1.

gazeteler-asgari-ucret-zammini-tek-baslikta-gordu-1036198-1.

gazeteler-asgari-ucret-zammini-tek-baslikta-gordu-1036205-1.

gazeteler-asgari-ucret-zammini-tek-baslikta-gordu-1036199-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun