birgün

16° AÇIK

GÜNCEL 04.04.2020 11:19

Yargıtay'da iki üye koronavirüse yakalandı: Oy kullanıp toplu fotoğraf çektirmişler

Koronavirüsü engellemek için alınan önlemlere ve uyarılara rağmen seçimleri ertelemeyen Yargıtay’da iki üyede enfeksiyon tespit edildi. Koronavirüs testi pozitif çıkan üyenin, seçimde oy kullanıp toplu fotoğraf çekimine de katıldığı öğrenildi

Yargıtay'da iki üye koronavirüse yakalandı: Oy kullanıp toplu fotoğraf çektirmişler

Türkiye koronavirüs salgını ile mücadele ederken Yargıtay’da görevli iki üyenin de testinin pozitif çıktığı öğrenildi. Hastanede tedavi altında olan bir üyenin, 24 Mart’ta yapılan Yargıtay Başkanlığı seçiminde oy kullandığı ve toplu fotoğrafta yer aldığı ortaya çıktı. Bu durum diğer üyeler arasında endişeye yol açtı.

Cumhuriyet’ten Alican Uludağ’ın haberine göre, koronavirüs salgını ardından Zerrin Güngör’ün emekliye ayrılması nedeniyle Danıştay’da yapılacak başkanlık seçimi salgın nedeniyle ileri tarihe ertelendi. Bu konuda geri adım atmayan tek yargı kurumu ise Yargıtay oldu. İsmail Rüştü Cirit’in yaş haddinden emekliye ayrılması nedeniyle, 24 Mart’ta yani salgının görülmesinden 14 gün sonra başkanlık seçim yapıldı. Oylama sonucunda Yargıtay Başsavcısı Mehmet Akarca, 297 oy alarak Yargıtay Başkanı seçildi. Ancak Yargıtay’daki seçimden 1 hafta sonra, kritik bir ceza dairesinde görev yapan bir üyenin korona testi pozitif çıktı. Yargıtay’da bu olayın rahatsızlığı devam ederken, bu kez de yeni bir vaka haberi geldi.

Seçim günü oy kullanmaya giden ve seçim sonrasında verilen toplu fotoğrafta da yer alan bir ceza dairesi üyesi, seçimden 2 gün sonra korona virüsü testinin pozitif çıkması nedeniyle hastaneye yatırıldı. Bu nedenle seçim günü oy kullanmaya giden ve toplu fotoğrafta yer alan üyeler arasında endişe arttı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız