birgün

7° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

ÇEVRE 19.08.2019 08:04

Yaşam savunucularının çifte kutlama sevinci

Yaşam savunucularının çifte kutlama sevinci

BURCU CANSU

Antalyalı yaşam savunucuları, Alara Çayı üzerinde yapılması planlanan HES ile İbradı Karamıklı Yaylası’nda yapımı gündeme gelen mermer ocağı projelerinin mahkeme kararı ile durdurulmasını kutladı. Sülek su kaynağı üzerinde Aytap Madencilik şirketince açılmak istenen mermer ocağı projesi de mahkeme kararıyla iptal edildi. Antalya Gündoğmuş Karabükü Köyü’nde bir araya gelen yaşam savunucuları, hukuk zaferlerini kutladı.

Kutlama programında DEKAP adına konuşan Birsen Tanyeri, “Bu projelerin doğaya telafisi mümkün olmayan zararlar vereceğini söylüyorduk. Nasıl ki dereler birleşe birleşe çoğalıyor, güçleniyor, doğaya can vererek deniz ulaşıyor, deniz oluyorsa, biz de birleşe birleşe kazanıyoruz. Türkiye’nin her yerinde talan projelerine hız verildi. Antalya’da Yüksek Hızlı Tren (YHT) Projesi, Salda Gölü ve çevresinde yapılacak olan millet bahçesi de bunlardan sadece birkaç tanesi. YHT projesi Antalya’nın en önemli korunan alanlarından geçiyor. Büyük tahribat yaratacak olan bu projeye de ‘DUR’ demeliyiz.”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız