birgün

13° AÇIK

GÜNCEL 05.01.2019 08:50

Yaşama adanan şarkılar söylediler

ZEYNEP KURAY Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu (KCDP) “Kadınlar Yaşasın Diye” sloganıyla Kadıköy Sahne’de dayanışma konseri düzenledi. Çok sayıda kadın şarkıcının sahneye çıktığı konserde söz alan KCDP Genel Temsilcisi Gülsüm Kav, Ankara’da öğrencisi tarafından öldürülen Akademisyen Ceren Damar Şenel’i anarak, “ Biz asla pes etmeyeceğiz; kadın cinayetlerini durduracağız” vurgusunu yaptı. Melis Danışmend, Deniz Tekin, Nilipek, Özge […]

Yaşama adanan şarkılar söylediler

ZEYNEP KURAY

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu (KCDP) “Kadınlar Yaşasın Diye” sloganıyla Kadıköy Sahne’de dayanışma konseri düzenledi. Çok sayıda kadın şarkıcının sahneye çıktığı konserde söz alan KCDP Genel Temsilcisi Gülsüm Kav, Ankara’da öğrencisi tarafından öldürülen Akademisyen Ceren Damar Şenel’i anarak, “ Biz asla pes etmeyeceğiz; kadın cinayetlerini durduracağız” vurgusunu yaptı.

Melis Danışmend, Deniz Tekin, Nilipek, Özge Fışkın, Pinhani ve Can Güngör’ün sahne aldığı konsere kadın dayanışması damgasını vurdu. Sahneye çıkan Melis Danışment, bugün erkek şiddetiyle hayatını kaybeden kadınlar için bir araya geldiklerini kaydederek, “Kadınların özgür olması için bir aradayız. Ne kadar güçlü olduğumuzu göstermek için buradayız” dedi.

Birbirinden güzel şarkıların söylendiği konser, büyük bir neşeyle sona erdi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız