birgün

10° AZ BULUTLU

GÜNCEL 18.02.2020 14:49

Yaşamını sonlandıran öğrencinin arkadaşı konuştu: İş bulamadığı için intihar ettiği yönündeki haberler yanlış

Yaşamını sonlandıran öğrencinin arkadaşı konuştu: İş bulamadığı için intihar ettiği yönündeki haberler yanlış

HABER MERKEZİ

İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü 4’üncü sınıf öğrencisi Hakan Taşdemir yaşamını sonlandırdı. Taşdemir’in intihar sebebi bilinmiyor. Taşdemir, derslerden arta kalan zamanda bir kitapçıda çalıştığı öğrenildi.

YAPILAN HABERLER YANLIŞ

Hakan Taşdemir’in bir çalışma arkadaşı, Taşdemir’in intiharına dair BirGün’e şunları anlattı: “3 aydır mesai arkadaşımdı kendisi. İş bulamama gibi bir durumu yoktu. Bir kitapevinde çalışıyoruz, o kırtasiye bölümünde çalışıyordu. İş bulamadığı için intihar ettiği yönündeki haberler yanlış. 13 Şubat’ta Adli Tıbba götürmüşler. Annesi hafif bir iş kazası geçirmiş, parmakları kesilmişti. Bunu duyunca bayağı kötü olmuştu. Kendine gelir diye düşündük, geldi, çalıştı bir sıkıntı yoktu ve gülüyordu.”

KAYGI BOZUKLUĞU OLDUĞUNU SÖYLEMİŞTİ

Taşdemir’in arkadaşı, sözlerini şöyle noktaladı: “Bana kaygı bozukluğu olduğunu söylemişti, ‘Sence ne yapayım, çok iyi hissetmiyorum’ demişti. Daha önce de psikiyatra gittiğini söylemişti. Ben de psikoloğa gitmesini söylemiştim, 1 gün önce konuştuğumuz şeylerdi bunlar… Vefat ettiği gün de çalışıyordu işte. Yanlış haber çıkması ölümüne saygısızlık… Çocuk yanımda gülüyordu, başka bir derdi vardı onun. Ölümüne saygısızlık olmasını istemiyorum, çünkü yapılan yanlış bir haber ve yanlış algıya neden oluyor.”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız