birgün

19° AÇIK

Yaşamını yitiren 20 günlük bebeğin annesi tutuklandı

İstanbul’da’ rahatsızlandığı için dört ay önce hastaneye götürülen 20 günlük Yağmur bebeğin, vücudunda kırık, kollarında sigara yanıkları bulundu. Bebeğin annesi Merve Ö. tutuklanırken, baba Tekin Ö. serbest kaldı.

GÜNCEL 15.02.2022 13:00
Yaşamını yitiren 20 günlük bebeğin annesi tutuklandı
Abone Ol google-news

İstanbul Bahçelievler Zafer Mahallesi'nde oturan Tekin ve Merve Ö. çiftinin 1 Ekim 2021'de çocukları dünyaya geldi. Bebeğe Yağmur adı verildi. Yağmur bebek 20 Ekim'de rahatsızlandı. Anne ve babası Bakırköy Doktor Sadi Konuk Hastanesi’ne götürdü.

Doktorlar bebeği muayene edince dehşete düşüren durum fark edildi. 20 günlük bebeğin kemiklerinde kırıklar vücudunda ise sigara kaynaklı olduğu öne sürülen yanıklar fark edildi. Şiddet gördüğü iddia edilen bebek tedaviye alınırken, durum polise bildirildi. Bahçelievler İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri bebeğin anne ve babası hakkında savcılık talimatıyla işlem başlattı.

4 AYLIK TEDAVİ SONUÇSUZ KALDI

Yağmur bebek hastanede 4 aylık süren tedavi süreci ve doktorların ilgisine rağmen kurtarılamadı. Yaşam mücadelesini kaybeden minik bebeğin anne ve babası gözaltına alındı.

Bahçelievler Şehit Ahmet Yıldırım Polis Merkezinde işlemleri yapılan çift adliyeye sevk edildi. Anne Merve Ö. ifadesinde “Uyurken üzerine yatmışım, kemiği ondan kırılmıştır, yanıklarda ısıtmaya çalışırken yaşanmıştır” iddiasında bulundu.

Şüpheli kadın ve eşi “Aile yükümlülüğünden kaynaklanan sorumluluğu ihlal” suçundan adliyeye gönderildi. Merve Ö. tutuklanırken, baba Tekin Ö. adli kontrol şartıyla serbest kaldı. (DHA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol