birgün

25° AÇIK

‘Yatırım gurusu’ndan TL yorumu: Türkiye’yi seviyorum ama yatırım yapmayı düşünmüyorum

Uluslararası piyasalarda "yatırım gurusu" olarak adlandırılan ABD'li yatırımcı Jim Rogers, Türkiye'yi çok sevdiğini söyleyerek, kur dolayısıyla Türkiye'ye yatırım yapmayı düşünmediğini belirtti.

EKONOMİ 19.01.2022 12:36
‘Yatırım gurusu’ndan TL yorumu: Türkiye’yi seviyorum ama yatırım yapmayı düşünmüyorum
Abone Ol google-news

Uluslararası piyasalarda "yatırım gurusu" olarak adlandırılan ABD'li yatırımcı Jim Rogers Bloomberg HT yayınına bağlanarak Türkiye'nin görünümünü yatırım açısından değerlendirdi. Dünyaca ünlü yatırımcı Jim Rogers Türkiye'ye kurdaki gelişmeler dolayısıyla yatırım yapmayı düşünmediğini söyledi.

Rogers, “Türkiye’ye birkaç kez geldim ve ülkenizi çok seviyorum ama şu an için konuşmak gerekirse yerel para biriminin durumu nedeniyle Türkiye’ye yatırım yapmayı düşünmüyorum. Eğer ülkede para biriminin değer kaybedeceğini düşünüyorsanız bu, o ülkede yapacağınız çoğu yatırımın iyi bir getirisi olmayacağı anlamına gelir. Ben Türkiye ekonomisinin veya para biriminin nasıl yönetilmesi gerektiğini söyleyemem ama düşmeye devam edecek gibi görünüyorsa ben reel varlıklara yatırım yapmayı düşünürüm” değerlendirmesinde bulundu.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol