birgün

27° PARÇALI AZ BULUTLU

Yavru köpeğin bağırsağından vida ve tel çıktı

GÜNCEL 29.11.2018 12:40
Yavru köpeğin bağırsağından vida ve tel çıktı
Abone Ol google-news

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Veteriner Fakültesi'ndeki hayvan hastanesine, halsiz ve iştahsız olarak getirilen yavru köpeğin bağırsağından vida, tel ve metal parçası çıkarıldı.

Cumhuriyet Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi'ne başvuran sanayi esnafı Ebubekir Şahin, 4 aylık yavru köpeğinin iştahsızlık, halsizlik ve kan dışkılama problemleri olduğunu belirtti. Çekilen röntgen filmi sonucu yavru köpeğin ince bağırsağında vida, tel ve metal parçası olduğu tespit edildi. Bağırsağında bulunan yabancı maddeler nedeniyle ölebileceği belirtilen hayvan ameliyat edildi.

Başarılı geçen ameliyatın ardından açıklama yapan CÜ Veteriner Fakültesi Cerrahi Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Dr. İlker Şen, "Halsizlik, iştahsızlık ve aynı zamanda kan dışkılama şikayetiyle bize geldi. Yavru köpeğe yaptığımız muayene sonucunda köpeğin karın bölgesinde bir defansla karşılaştık ve yabancı bir cisimden şüphelendik. Radyografik muayenelerine baktığımızda ince bağırsak içerisinde vida, tel parçası ve ne olduğunu bilmediğimiz metal bir plaka tespit ettik. İvedi bir şekilde yavru köpeği operasyona aldık. Yaptığımız operasyon içerisinde tabii yabancı cisimleri bulmak biraz zor oldu ama hepsini çıkardık. Yaptığımız operasyon başarıyla geçti. Bundan sonraki tedavisine de normal prosedürde devam edeceğiz. İnşallah 10- 15 gün sonra yavru köpeğimiz tamamen sağlığına kavuşmuş olacak" dedi.

yavru-kopegin-bagirsagindan-vida-ve-tel-cikti-536321-1.

Ebubekir Şahin ise "Köpeğim cuma günü rahatsızlandı. Çarşıdaki özel bir veterinerden ilaç aldım ama iyileşmedi. Ben de bunun üzerine hasta yavru köpeğimi Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi'ne getirdim. Burada köpeğimin röntgeni çekildi ve ince bağırsaklarında yabancı maddeler olduğu fark edildi. Sağ olsun hocalarımız hasta köpeğimize hemen müdahale ederek ameliyata aldılar. Şu an durumu iyi, sağlığı yerinde" dedi.

(DHA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol